Soru / Öneri

Merhabalar. Şuan aktif olarakTurkNet kullanıcısıyım. Suanki paketim özgür iletisim 100 mbps. Teknik bilgilerde ise 79 mbps hiz aldığım görülmekte
Saha dolabı yeni konuldu ve aktif olarak çalışıyor. Hatta hattimi baglarken yanlarındaydim :slight_smile: . Sorun şudur ; saha dolabiyla aramada 120 mt mesefe var. Modem arayüzünde baktığımda max rate 132 mbps gözükmekte, snr degeri 29 ve 38
Suan aldığım kullandigim hiz ise max 60 mbps dir kablo ile ölçüm yaptım ve bilgisayarda arka planda çalışan bütün program/uygulamari kapatip en az 10 defa denedim. Ama malesef asla 70 mbps bile görmüyor.
1 . Saha dolabi mesafesi 130 mtre
2. Saha dolabında çıkan yeni kablo evimin önüne kadar degistirildi ve ankastre kutusu dahi yenilendi
3. ankastre kutusundan evime kadar gelen kabloyuda degistirdiler. Ve eve gelen hat direk modeme takılı
Alabileceğim hiz yüksek olduğu halde , 79 mbpsden sadece 60 alabiliyorum. Karşı komşum dsmart kullanıyor 85 mbps aliyor, dslam kilit falan yok sanirim saha dolabinda . Ayrıca t23 kabininden hizmet aldığımdan beridir yükleme degerim 0 sıfır çıkıyor. Ve binlerce siteye giris yapamiyorum, ama telefonda veya bilgisayarda vpn yi aktif ettigimde, sorunsuz bir sekilde girebiliyorum, saha dolabında bir problem olduğunu düşünüyorum, çünkü ayni sokakta baska bir turk telekom abonesinde de ayni sorun var, ama bir diğer kiside ise bu sorun hic yok farklı modem kurulumu yapıldı sonuç degismedi, TurkNet 'e bilirdim yeni saha dolabi kurulduğundan beridir yükleme sifir çıkıyor ve hiç bir siteye giremiyorum , vpn aktif olunca sorun kalkiyor dedim. Bana verilen cvb ; hızını kontrol ettiğimde 54 saattir kesintisiz kullanıyorsunuz, ayrica vpn gibi uygulamayı kapatıb gibi, bot cvplar geldi.
Ya kabin degsti, alabilecegim hiz 130 mbps ve paketim 100 mbps, ama aldigim hiz 79 mbps ,kullabdigim hiz ise max 60 mbps, saha dolabında evimin önüne kadar hat yenilendi, ankastreden evime kadar hat yenilendi, kablo direk modeme bagli, benden baska kimse modeme bağlı degil, ama sorun 3 aydir devam ediyor. Saha dolabi degismeden once sorun yoktu. Modem : asus dsl n17u
Saha dolabiyla aramda 120 130 metre varken, alt yapıya baktığımda 22 metre var diyor :slight_smile:

Max hızınız 130 ve size 79 gelir ise Paket bölümünden kayıt açıp 79 kilidine takıldığınızı ve 88 veya 100 profiline geçmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

1 Beğeni

Arıza sorgularma yaptığınız zaman TurkNet Online İşlem Merkezi den sorun görünüyor mu? Hakan Yıldırım in dediği şekilde yazıp destek kaydı açın. Kaydın içeriğine Hakan in yazdığı cümleyi yazın sadece kısa ve öz.

35 mbps kullanirken, modem arayüzünde dsl günlüğü, aldığım ve alabilecegim hizlari gosteren ve hat degerlerimi gösteren ekran görüntüsünü gönderdim.
Onlarda 35 mbps den 79 mbps ye cikardilar.

Simdi tekrar kayit açacagim

2 Beğeni