Sonunda aktif altyapıya geçişim tamamlandı fakat

sonunda aktif altyapıya geçişim tamamlandı fakat sanırım hat değerlerim düşük olduğundan düşük hız alıyorum.

aldığım hız 26 mbps civarı hızlı profilde.nasıl bu hızı arttırabilirim ve ne kadar artar?

Hat zayıflama değerlerin çok yüksek yakında kopmalar da yaşayabilirsin

bunun için ne yapabilirim.cat6 kablo vs.dediler bunu yapar isem alacağım hızda artar mı?

Kablolarınızda kesinlikle sorun var 51.4/23.5 sanki kablo parçalanmışta bantla tutturulmuş gibi :joy:

1 Beğeni

@okan22 Ben kaliteli bir CAT6 kablo ile iç tesisatımı yeniledim. Yeni kablo sonrası upload SNR 19’dan 29’a yükselmesine rağmen, download SNR 10dB’de kaldı. Bir fikrin var mı?

bir elektrikçi çağırıp baktıracağım peki hızımda artış olur mu yoksa kopma vs. sorunlarını mı iyileştirir?

İç tesisata ait bir sorun ise Kopma ve hız sorununuz çözülür.

23.5db lik zayıflama düşer ise hızınız da artar diye düşünüyorum

Garip bir durum belkide ankastreye gelen lokal kabloda bi sorun vardır. Mesafeniz ne kadar?

Mutlaka baktırın tahminen hızda bi artış görülür hız artmasa bile kopma gibi sorunlarınız çözülür. Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama küçük bir yerdeyseniz elektrikçiye mutlaka cat6 olarak belirtin. Ek vs yapmasın tek parça kablo çeksin ankastreden modeme

@okan22 Saha dolabına uzaklık: 217 metre
Ankastre modem arasında da 25 metrelik Reçper marka CAT6 kablo(ek, splitter vs. yok).

ben de 20 kusur metre normal 2 telli telefon kablosu var. çatıya kadar telekomun bakır kablosu geliyor oradan benim telefon kablosu modeme kadar eksiz gidiyor. zayıflamam do 8.4 up 11.6. bence çok masrafa gerek yok kablo için. eğer hattınız iyi ise telefon kablosu iş görür. ankastreye gelen hız kötüyse cat 10 da çekseniz bi faydası olmaz. bence kablo alımından önce ankastre ölçümü yapmak gerekir. yoksa boşa masraf demek cat.
hızımda 100 mbps paketindeyim. bilgisayara 97.5 mbps geliyor.

Aynen, CAT6 ile tek fark 3dB hat zayıflaması azaldı ve 9 dB upload SNR arttı. Boşuna masraf yaptım maalesef.

1 Beğeni

size gelen hat değerleri iyiyse normal kalitede bir telefon kablosu bile iş görür. ben 5 ay önce 100 mb e geçtim. değerler aynı. hiç bir değişim yok. sadece snr gündüzleri 10 kusur geceleri 11 kusur oluyor. o da gündüz internet kullanımının yoğun olmasından dolayı. ki hiç kopma yada dalgalanma yok.