Sokağa Fiber Geldi Binamda ADSL Gözüküyor

Merhaba arkadaşlar,
yeniyim kusura bakmayın yanlış yere açtıysam konuyu, sokağımıza türk telekom tarafından tek tarafa olmak suretiyle fiber kablo döşeyim binalar kablo çektiler. 4-5 gün sonra siyah türk telekom kutusu koyuldu fakat sistem üzerinden sokaktaki diğer binalarda 100 mbps hızında fiber gözükürken benim binamda sistemde gözükmemekte ve ADSL gözüküyor. TurkNet destek kayıt açıp durumu ilettiğimde ilgilenebileceklerini söylediler ve benden kutunun resmini istediler kendilerine gönderdikten bir gün sonra tarafıma dönüş olup gönderdiğim kutunun fiber kutusu olmadığını ilettiler. türk telekom tarafıma fiber kutusu değilde başka kutu takmamıştır dimi…

Fotoğrafta görünen fiber kutusu ancak daha dışarıdan gelen kablo bağlantısı yapılmamış. Bu yüzden sistemde görünmemesi normal.

1 Beğeni

kutunun içine dışardan kablo gelmekte zaten başka bir kablo daha mı gelmesi gerekiyor?

Genelde turuncu parmak kalınlığında bir kablo ile dışarıdan kutuya bağlantı yapılıyor.

Evet bende öyle bekledim fakat dışarda kutuya turuncu kablo girip diğer binalara dağıtım yaptılar sanırım. beyaz bir kablo çekilmiş

Dışarıdan gelen beyaz kablo 2 kanallı fiber kabloya benziyor. Galiba yan binalardan aktarma yapılarak sizin binadaki 2 aboneye fiber internet bağlanmış gibi görünüyor.

Sağ tarafta olan iki kablo sanırım dışardan gelen fiber kablosu soldakilerde binalara gidecek olan kablolar olabilir mi acaba gerçekten anlamadım ben bu olayı sokağın başında sonunda var benim binamda sistemde gözükmüyor garip

Olması gereken soldakiler fiber kablolar sağdakilerde daireye giden kablolar olması gerekir.

Sizin binaya fiber bağlantı çekmelerini sağlamak için türk telekom ilçe müdürlüğüne başvurabilir veya Twitterdan Yusuf Kıraç’a mesaj yazabilirsiniz.