Snr margin 7.3 seviyerinde

Modem arayüzünde snr margin gürültü seviyesi 7.3 seviyelerinde ve hatlarda ara ara kopma oluyor bu değeri modemden yükseltme yaptığımda ( 35 Mbps hız düşüyor ) hızım düşüyor bu snr margin hat değerlerini santralden nasıl yükseltebilirsiniz böyle bir destek alabilirmiyiz turknetten veya Telekom tarafından ?

Snr yükseltmenin iki yolu var. Biri hız düşürmek, diğeri de tesisat kötüyse tesisat yenilemek. Modem hat değerlerinizi atın.

1 Beğeni

Tesittan yana sıkıntı yok hat kablosu kutudan Telekomun siyah kablosuyla direk alıyorum ve modemde sonlanıyor sadece hızı düşurmeden santralden yapılabilecek birşey varmı böyle bir şey talep etsek nasıl yol izleyebiliriz talebimiz nasıl olmalı turknet tarafına veya telekoma

Merhaba, yinede hat değerlerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Fiziksel bir müdahalede bulunmadan öyle bir olay yok.

1 Beğeni

Hakan hocam hat değerlerini şuan paylaşamiyorum snr modemden yükseltiyoruz bu şekilde kullanıyoruz bir sıkıntı yok ilerleyen zamanlarda bu durumu modemden iptal ettiğimiz varsaydıgımiz zaman nasıl bir yol izleriz onu öğrenmek istiyorum. Bu gibi durumlarda hat bilgilerini online işlem merkezinden paylaşmanız yeterli olurmu yada telekom santraline bildirmekte yeterli olurmu incelenmesi için

Maalesef, bölgenize yeni dolap koyulursa kapasite artar bu durumda snr da artar, şu an için modemden snr artırmak dışında yapabileceğiniz birşey yok.

2 Beğeni

Tamamdır teşekkür ederim