SNR Düşüklüğü Sorunu

Tabii ki elinizde rj11 için soket pensesi varsa kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

2 Beğeni

Öncelikle mehmetcanın paylaştığı 3.6-A4 dosyasını indirin

Sistem ayarlarından geliştirici sürümü seçin

Ardından aşağı kaydırın firmware sekmesine tıklayın açılan menüden dosyayı değiştir’e tıklayın.

Masaüstü yada dosyalardan indirdiğiniz 3.6-A4 dosyasını seçin ve kaydet’e tıklayın.
Otomatik güncellemeyi kapalı konuma getirin.
3.5.1 sürümü hata almıştım ve bende 3.6-A5 kullanıyorum. A3-A4-A5 sürümleri sorunsuz çalışıyor.

Sorununuzun attigim frimware dosyasını güncelleyince düzeldi mi ? Bilgi almak istedim

Ben belirttim vae’deyim biz müdahale edemiyoruz dediler ve kapattılar destek mesajını.

1 Beğeni

yapmanız gereken arada ki siyah boyalı kutuyu iptal edip mümkünse o kutuya gelen dsl kablosunu modeme veya spliter a direk ulaştırmak. Eğer mümkün değil ise 2 adet yak konnektör [boncuk klemens] ve bir ucuna rj 11 çakılmış 2-3 metre kat kablosu alıp orada ki kablo ile birleştirmek. Daha sonra yeni kablonun rj11 tarafını spliter a takıp kontrol edebilirsiniz. eğer yine değerlerde değişiklik olmaz ise yeni bir spliter almanız veya spliter ı devreden çıkarıp kontrol etmeniz gerekir.

1 Beğeni

Açıkçası şöyle söylüyüm hat değerleri açısından bir düzelme olmadı bu yazılımla. Ancak kopma açısından (turuncu ışık açısından) kesinlikle 3.6 Alpha 4 daha iyi ve stabil. Çok büyük ihtimalle snr olayı da yazılımsal bir şey elimde başka bir modem olunca deneyeceğim. Örneğin bundan önce kullandığım modemde zaten son hız 140 mbps civarlarında gösteriyordu. Ben bu durumu Keenetic müşteri hizmetlerine de ilettim benden bazı sistem dosyalarını ve başka modemle arasındaki değer farklılıklarını istediler. Bakalım bunu yapıp göndereceğim neler değişecek. Konu başlığını güncelliyorum.

Bilgilendirici yorumunuz için teşekkür ederim. İlk önce modemle ilgili bir durum var mı yok mu bunu kesin bir şekilde anlayayım daha sonra sizin dediğiniz şekilde bir uygulama yapacağım. Ancak şunu düşünüyorum kendimce ben yıllardır bu şekilde kullanım sağlıyorum yani sorunun modemin yazılımsal açısından kaynaklandığını düşünüyorum. Yinede ilginiz için teşekkür ederim.

Farklı modem ile deneme şansınız olursa, bunu yaptıktan sonra beni bu konu altında bilgilendirmenizi bekliyorum. Sorununuz çözülürse sizin kadar bende mutlu olurum. Iyi günler dilerim…

2 Beğeni

Arkadaşlar tekrardan merhaba. Snr, dalgalanma ve ping sorunum devam ediyor. Bir adet fotoğraf ekliyorum ankastreden gelen Cat 6 kablosu böyle bir şeye bağlanmış. Buradan çıkan siyah uçlu rj11 kablosu da direkt modeme bağlı. Sorunum bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Ekleme: İlk mesajda ilgili fotoğraflar mevcut.

Mümkün olabilir bu kısımda ki siyah kutuyu iptal edip elektrikçiden alacağınız boncuk klemens ile birleştirme işlemi yapıp kontrol edin.

2 Beğeni

Tam anlayamadım ama size zahmet olacak boncuk klemens dediğiniz normal rj11 soketi mi acaba?

Yak 1 bağlantı boncuğu

Peki bağlantıyı nasıl sağlayacağım kusura bakmayın bunun hakkında bilgi bulamadım internette?

https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/yak1-konnektor-200-adet-korozyon-onleyici-yag-icerir-P370322585

Video olarak uygulaması

2 Beğeni