Snr dengesizilği

modem den bi 5 dk snr değerlerini inceledim baktığımda snr 11.3 den 12.3 fırlıyor 4 saniye duruyor 11.7 düşüyor 2 saniye sonra 11.3 e sonra 12 ye fırlıyor sonra bi baktım dsl gitti geldi bu neyden kaynakldır kabloda ek yok bi arada modeme baktığımda snr yi -51 gördüm o nasıl oluyorsa artık

Sadece kontrol ettiniz zaman aralığında mı oldu yoksa sürekli tekrar eden bir problem mi?

Sürekli degil kontrol ettigimde oluyodu 20 dk dsl gidp gelmis

Modemi yeniden başlatabilirsiniz mesela denge tutturabilmeniz için

şuan yok zaten o gün oldu büyük ihtimal tt ile alakalı kablolarında zaten sorun var

Büyük ihtimalle bölgenizde bir çalışma yapıldı siz de o zaman aralığında sorun yaşadınız. Umarım tekrar etmez. İyi günlerde kullanın hizmetinizi :hugs:

1 Beğeni

acaba ne çalışması yaptılar hiçbirşey değişmedi hala anlık ping artışı pakey kaybı var yıl sonuna kadar yapcaklarmı bakalım

Bilemiyorum belki bir başka sokağa hat çekim işlemi yapılmış olabilir veya yeni bir aboneye devre hazırlığı da olmuş olabilir. Geçen bizim burada da bir sorun oldu ama artı yönde bir gelişme olmadı. Malum bakır altyapı her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Kurtuluş fiberde :hugs:

şuan yanımda tt fiber ve superonline fiber var gelmiyor tüm binalarda var bide bizim bakır altyapının şöyle birşeyi var yerdeki telefon yerine zamanında baya su girdi ve ordaki kablolarda koruma yok onlar ıslanmışıtır ama 10 yıldır bakan yok fiber gelene kadar herhalde 2030 olur

2 Beğeni