Snr değerimi yükseltebilir miyim?

merhabalar, yeni taşındım ve taşındığım evde önceki kiracı interneti kullanmamış duvarın içinden geçen hat arızalıydı o nedenle ekipler kurulumu yapamadı. Elektrikçi çağırın dediler. Elektrikçi cat6 kablosunu kutudan modeme kadar dışardan çekti. Kurulumu kendim yaptım altyapımın desteklediği hız 75mbit almam gereken 70mbit görünüyor. fakat 70-69 mbit hız alırken hızım anlık olarak 35-40 lara hatta bazen15 lere düşüyor ve pingim yükseliyor.SNR değerim ilk başlarda 8-9 lardaydı 11.8 e yükseldi ve son 1-2 saattir 11.8. çektiğimiz cat6 45m ben onu maksimum 7-8 metre daha kısaltabilirim. bu mesafede snr nin bu değerde olması normal mi ya da bu değerlerde bu sorunu yaşamam normal mi ve 7-8 metre daha kısaltsam bir değişiklik olur mu, bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

NOT: ARTILED in utp 23 awg cat 6 kablosu kullanıldı.

Snr değeriniz yeterli daha fazla yükseltilmesine gerek yok diye düşünüyorum. Dışarıdan gelen kablonun falzalık kısmını spiral şekilde topladuysanız gürültü miktarı artar bu yüzden internetinizde kararsızlığı sebebiyet verebilir. Kablo eklerini yak konnektör ile yaparsanız daha iyi olur, kablolar birbirine normal eklenmişse hat zayıflamasına sebebiyet verir.

1 Beğeni