Snr değerim düştü

İnternetim son zamanlarda çok kopmaya başladı. Bağlandığım cihazlarda internet yok uyarısı alıyorum. Sorun ne olabilir. Eskiden snr değerlerim 18 civarındaydı. Şuan 11 lere düşmüş durumda

Yusuf Bey, Merhaba
Internetinizi priz üzerinden mi yoksa dışarıdan bir cat6 kablodan mi alıyorsunuz

Ankastreden direkt kablo ile alıyorum

Peki kablo cat6 mi ve ek yada splitter var mı

Ek yok fakat kablonun türünü bilmiyorum

Kablo üzerinde Cat5e yazıyor

Ekstra bir şey sormak istiyorum. Paket yükseltmek istesem maksimum kaç mb hız alabilirim? Modem arayüzünde 47 görünüyor fakat TurkNet destek kaydında 88mb gosteriyor.

Teknik bilgiler kısmında bağlı olduğum santral görünmüyor.

Yusuf Bey, sizden şunu rica edicem Modeminizi fabrika ayarlarına döndürüp yeniden kurulum yapar mısınız lütfen.

Tamamdır yarın sıfırladıktan sonra tekrar geri dönüş yaparım

Tamamdır Yusuf Bey, görüşmek üzere iyi akşamlar

Modemi sıfırladım fakat değerler yine aynı.

Bence senin modemlik yada ev hattınla alakalı bir durum yok ortada…

Bende de aynısı oldu. Gece durup dururken internet gitti. Daha sonra öğrendim ki çalışma varmış Neyse sabah çalışma bitmişti ve internet geldi. Fakat hat değerleri düşmüş şekilde geldi. Benim burdan anladığım yoğunluktan kopma veya aşırı hız düşüklüğü yaşayan abonelerin sorunlarını düzeltme amaçlı sağlam interneti olanlardan kırpıyorlar. Çünkü aşırı yoğunluğu kaldıramıyor sistemler.

Yazık ki 83milyonu aşkın nüfuslu bu ülkenin doğru dürüst fiber altyapısı yok. 2021 yılına geldik halen ülkenin yüzde 95’i bakır hat kullanıyor…

1 Beğeni

Aynı sorun bende de var. Paketimi vdsl 35 mbps yaptım ama bana gelen hız 26 mbps. Yükseltin diye mesaj attım 5-6 gün geçti hâla bekliyorum. Çözüm süreçleri çok yavaş maalesef.

@mehmetcan ne yapmalıyım. Yardımcı olur musunuz?

Elinizde farklı bir modem var mı ? Varsa farklı bir modemle test yapmanızı birde diğer modemde oluşacak değerlere bakıp buraya eklemenizi tavsiye ederim.

Aynen dediginiz gibi persembe gecesi internet gitti geldi sabah snr degeri dustu atanabilir hiz 120mbitti su an 92 mbit aldigim hiz 72 mbit bi seyler yapildi kesin kablo direk kutudan cat6 ile ve ek yok direk modeme mesafe en fazla 12m ankastre ile hersey ayni oysa burda yok modemi resetle modem ne vsr sacma sorularla aboneleri oyaliyorlar modemin ayari vsr oynamayinca neyini resetlecen kardesim tekefonmu bu bilgiyarmi bu cokecek modemlerde zaten keenetic modem dandik modem degil

1 Beğeni