Smart tv dns girince iptv çalışmıyor

Merhaba arkadaşlar yaşadığım ilginç bi hatadan bahsedeceğim belki bilen vardır modeme hangi dns olursa olsun girince smart tv de iptv kanalları açılmıyor dns kapatınca kanallar açılıyor ama bu dediğim sadece tv için geçerli telefonda bilgisayarda açılıyor dns girince garip sadece tv de smart iptv ssiptv farketmiyor hiçbirinde açılmıyor ben cgn havuz ip den dolayı diyorum ama sadece tv de açılmaması garip türk telekom kullanırken modeme dns girerdim cloadflare dns yi hiç sorun olmazdı bu sorun TurkNet 'te oluyor sadece

Modem ayarlarınızı tekrardan yapılandırıp ilk başta dns yazmayı deneyebilirsin ve uygun bir dns olmalı. 1.1.1.1 1.0.0.1 dns adresi sağlıklı oluyor. Deneyebilirsin

Yorum için tşkr ederim anıl bey denedim bu sorunu sadece smart tv de yaşıyorum diğer cihazlarda iptv dns ile sorunsuz çalışıyor sadece tv de smartiptv ve ssiptv program dahil hiçbir programda çalışmıyor dns yi silince çalışıyor anlamadım sebebini

Tv markanızı söyler misiniz

2 Beğeni

Tabiki Samsung 50mu7000

Hocam tv de dns ayarları yapıldıktan sonra programlarda sorun yaşıyorsanız modemin dns ayarlarını sıfırlayın. Daha sonra tv ye kablolu veya kablosuz bağlanıyorsanız internet bağlantısını kesin. Modemin ayarları daha sonra dediğim dns yaptıktan sonra tv ye interneti bağlayın. Sorunun düzelmesi gerek

Onuda denedim tv de manuel dns girdim google cloudflare gibi hepsinde aynı sorun otomatiğe alınca açılıyor kanallar manuel yada modemden dns girince sadece tv de yok açılmıyor kanallar cgn ip havuzundan diye düşünüyorum bilemedim

1 Beğeni

İp tv için anlaştığın kurum dns de sorun çıkarıyor olabilir. Onlarla iletişime geçip dns sorunları varsa halledebilirsin.

1 Beğeni

İp TV servis saglayıcınız ile görüşün sonu 8080 ile biten URL nizi degiştirsinler öyle yapınca çalışıyor birde bazen TV nin bellegi zamanla dolabiliyor TV nin servisi ile görüşüp sıfırlamanız gerekiyor

1 Beğeni

@Adem2525 aynı sorunu ben de yaşıyordum. Anladığım kadarıyla DNS sunucunu kullanmak istiyorsun. Smart IPTV ve benzeri platformdaki programlar default olarak modem ağ geçidi kullanıyor. Sen modemden DNS verdiğinde cihazına ağ geçidi olarak DNS adresini atamış oluyorsun.

1. Modem arayüzüne girerek modem varsayılan DNS adresini 1.1.1.1 - 1.0.0.1 ( şuan en sağlıklı DNS )
  2. Televizyonunun IP adresini otomatik yaparken, DNS adresini ise manuel modem ağ geçidi yapmalısın ( 192.168.1.1 ) <— senin modemine göre değişkenlik gösterebilir.

Yukarıdakileri yaptıktan sonra problem çözülecektir.

1 Beğeni

Bende bugun ttnet ten TurkNet e geçiş yaptım aynı sorunla karşılaştım siz çözüm bulabildinizmi. Ttnette dns girişi yaptığımda ip tv kanalları smart tvde daha hızlı açıyodu.TurkNet 'e geçtikten sonra bırak hızlı açmayı kanalları hiç açmıyor.

Modeme yada tv ye dns girdiyseniz kapatın TurkNet cgn havuz ip kullandığı için kendi dns si dışında iptv çalışmıyor sorun dns kaynaklı ve modem zyxel ise sorun modem kaynaklı bilginiz olsun

1 Beğeni

Ayni sorunu 3 aydir bende yaşıyorum…smart tvden smartiptv uygulamasina giremiyorum…ancak kablosuz kullandigim diger cihazlarda giris yapabiliyorum…bi turlu çözüm bulamadim yardimci olabilirmisiniz

Bende de aynı sorun var ya ip TV yayınları ve çoğu filim izleme sitelerinden filim izlemeyi engeliyor televizyon dan izlenmiyor artık ancak kendi telefonumun Mobil veri ınterneti ile bağlandığım da yayınlar açılıyor

bir çözüm bulabilen oldu mu acaba ? burada ki ayarları yapınca yalnızca bir kanalı açabiliyorum o da çok geç açılıyor değiştirince de gidiyor.
kullandığım modem : TP Link Archer VC220-F3v
kullandığım televizyon : Samsung 65Q6FN
IPTV uygulaması : Duplex Play

Geçen yıl aynı sorunu bende yaşadım vpn aboneliği bile satın almıştım olmamıştı. Sorun cgn havuzuna girmenizden. çözüm olarak statik ip satın almanız gerekiyor. Statik ip aldıktan sonra smart tv iptvde hiç bir sıkıntı yaşamadım.

2 Beğeni

hocam 10 gündür uğraşıyorum denemediğim yöntem kalmadı tesadüfen yazınızı okudum statik ip aldım teşekkür etmek için hesap açtım :slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba,

Bende yaklaşık 10 gündür bu sorunu yaşıyorum. Yazdığınız gibi denemediğim şey kalmadı. Cepten (İOS cihaz) GSE IPTV, IPTV Smarters, PC üzerinden Xtream Player sorunsuz giriyor. Samsung Smart TV (43TU7000) cihazda kurulu olan NET IPTV, ASX IPV üzerinden maalesef giremiyorum. Dediğiniz gibi statik IP geçsem sorun düzelirmi acaba ?

Teşekkürler.

2 Beğeni

Samsung Smart TV (50TU8500) cihazımda bu problemi yaşadım. Cep telefonumda yüklü Quzu IPTV ile yayın açılırken televizyonumda açılmadı. Telefonu modem gibi kullandığımda yayın geç de olsa açıldı
Yapacağınız şey TurkNet online işlemlerden Statik IP alın (aylık 12 lira farkı var) gelen IP adresini modem arayüzüne girin Dns ayarlarına 1.1.1.1 1.0.0.1 olarak yazın ben böyle çözdüm gayet stabil çalışıyor

1 Beğeni

Hocam statik IP aldım. Modeme otomatik tanımlandı. DNS ayarlarını nereden gireceğim modem arayüzünde. Yardımcı olabilirmisin ?

1 Beğeni