Site Olarak Gigafiber Başvurusu

Destek kaydınızdan dönüş yapılmış planlama yok diye bekleyeceksiniz yapacak bir şey yok :slight_smile:

1 Beğeni

Çok iyi! Harika bir öğretmen oldunuz bayıldım! :slight_smile:

Destek kaydina o donus 8-9 un sonunda 3 kez yanlis yonlendirme ve uc kez yanlis birimler tarafindan aranmam her seferinde durumu anlatmam sonrasinda gerekli birime yonlendiriyoruzun sonunda yapildi. Ki planlamada olmadigini zaten biliyordum basvurunun amaci site olarak karsilikli protokol yaparak hizmeti planlamaya sokmak. TurkNet bunun cevabini veremiyor.

Vermek zorunda değil çünkü :slight_smile:

Çok ayıp hiç yakıştıramadım

He canım kardeşim . He Aslanım senin dediğim gibi. :joy:

Siz burda gigafiber isteğinizi belirtmeye devam edin belki gelir :slight_smile:

Arkadaşlar biraz daha birbirinize saygı duyarsanız ve kibar davranırsanız seviniriz. :heart:

1 Beğeni

Merhaba @ssy1979, ben sizin talebinizi GİGAFİBER site yönetimleri ile ilgilenen ekiplerimize ilettim. Geri dönüş aldığım zaman size bilgi vereceğim ancak bildiğim kadarıyla bu sene içerisinde sizin bulunduğunuz bölgedeki sitelere girme planımız var…

Gelişme olması durumunda size mutlaka bilgi vereceğim. Açmış olduğunuz kaydınızla ilgilenen arkadaşlarıma da süreç hakkında geri dönüş yaparak haberdar edeceğim.

1 Beğeni

Desteginiz icin sagolun :slight_smile:

İlgili ekiplerimizden sizin bölgeniz için geri dönüş aldım. 2022 planlarımız içerisinde olan bir bölgedesiniz. Ancak bu planlama için size şu anlık net bir süre bilgisi veremiyoruz.

1 Beğeni

Turkcell in musteri memnuniyetine deger verdigi yok her talepte getirdigi de yok anca sitelere getirir TurkNet zor getirir anca planlar arasinda olacak bu yatirim isleri biraz mantiksiz geliyor bana altyapi olmayan fiber olmayan yerlere direk gelse cok iyi olur valla eger tt superonline gelirse superonline kullanmanizi oneririm hiz ve upload olarak fazla

Bugun superonline genel mudur asistani tekrar aradi mevcut altyapiyi gpon ile yenileyeceklerini onaylandigini ve hizmet saglayacaklarini iletti.suda bir gercek ilk etapta mevcut altyapilarini yenilemeye yanasmadilar.mevcutta FTTB var ve FTTB de 1000 mbit hizmet veremiyor.ust yonetime ulasinca ve ttnet in gpon yatirimini onayladigini soyleyince mevcut musterilerini kacirmamak adina altyapiyi degisiyorlar.2 gundede onay verdiler acikcasi yonetim kurulundan talimat gelince . Kesif yapildi ve onay verildi 2 gunde .normal sartlarda bu bile aylar alir. Benden tarife onayi aldilar ve 24 ay taahhut suresi olacak dediler bende onayladim ki 24 ay taahudede takilmadim acikcasi cunku 24 aylik sozlesmenin bir baglayiciligi esasinda yok ama fesih etmesi biraz mesakatli ve 1-2 aylik bir sureç. Esas benim anlam veremediğim superonline turktelekom vs nasıl oluyorda kaybettikleri emsaller varken halen 24 ay sozlesme yapiyor. Sanırım tüketicinin büyük çoğunluğu haklarını bilmiyor nasil bir yol izleyecegini bilmiyor ona guvenerek hareket ediyorlar. Turktelekom un bayisinde gecen ya 24 ay sozlesme diyorsunuz bu kanun maddesi var dedim bayi muduru haklısınız doğru ama genel müdürlük genede yapıyor dedi gülerek.Tüketicinin bilinçlenmesi lazım en başta.TurkNet bu noktada doğru olanı yapıyor bence daha sonraki süreçte başını ağrıtmıyor hiç ve taahhütsüz yaparak cazibe yaratıyor esasinda

Superonline in benim durumumda bu yatirimi yapmasinin sebebi bence Turktelekomun Gpon u onaylamasi ,site genelinde altyapidan sikayet olmasi, ve yonetim kuruluna attigim mesajda tuketici hakem heyetine basvurdugumu ve kanun maddesini emsal kararlari sunmam ve neticenin onlarin aleyhine olacagini ve sonrasinda karar cikinca bu konuda tum site sakinlerine bunun emsal olacagini yazmam oldu bence. Açıkçası hem internette araştırdım hemde şirketimiz bünyesindeki hukukçulardan teyit aldım üstüne ısrarcı olunca onayladılar.Normal şartlarda sıfırdan bir basvuru olsa süreç uzadıkça uzardı

1 Beğeni

anlamadigim ve sasirdigim konu su hocam daha altyapo gpon hazir deil iken altyapı bitmeden nasil 24 ay tahutname neden bahsettiler ve neden onay aldilar birinin onayina gerek yokki zaten oraya altyapi gelecek zaten isteyen baglar istemeyen baglamaz superonlinenin politikasi çok saçma abuk subuk yerlere yatirim yapiyor ve altyapısı getirmesi çok güç sansiniza onay verilmiş getirilmis turkcell şaşırtıyor

Yonetim kurulundan tepeden inme oldu benimki biraz

Ha paket fiyat icin teyit almalari ilginc ki paylastigi bilgide websitelerindeki fiyat ve paket zaten

Merhaba @caner, kusura bakmayın. Bana bu konuyu tekrar adresinizle birlikte güncel bir şekilde özel mesaj üzerinden iletirseniz size yardımcı olabilmek için yine elimden geleni yapabilirim. Net bir sonuca ulaşmaya çalışır ve size geri dönüş yaparım.

Baska bir forumda TurkNet destek yetkilisine sordugumda 2022 planmasina alinmadigini soyluyor siz ise bolgenin 2022 planlamasinda oldugunu iletiyorsunuz :slight_smile:

Merhaba @ssy1979, ben sizin için bizzat sitelere GigaFiber hizmetimizi götüren satış ekibinden arkadaşlarıma adresinizi vererek sordum ve cevap aldım :frowning: Sizin için bu kadar uğraştıktan sonra farklı kanallarda da sormanız biraz üzdü beni açıkçası…

Bu arada diğer sosyal medya mecralarımızdan da sorsanız yine farklı cevaplar alabilirsiniz. Bana inanın, güvenin. Sizi notlarım arasına aldım. Bir gelişme olması durumunda size muhakkak bilgi vereceğim.

3 Beğeni