Sık sık karışma çıkan milenicom reklamı

Telefonda Google uygulaması üzerinde gezinirken sık sık karşıma milenicom reklamı çıkıyor

ooo diyorum TurkNet zam yaptı ama bunlar yapmamış peki nasıl diyorum ve reklama tıklayıp gidiyorum. Direkt başvuru sayfasına yönlendiriyor, başvuru için bilgiler vs alt kısma inince gerçek ortaya çıkıyor. Fiber hızında ki internet 16 mbps e kadar olan paketmiş meğer. 16 mbps e kadar olan 79.90 TL 35 mbps e kadar olan 84.90 TL sadece paylaşmak istedim.

Görselde de dikkatinizi çekti mi bilmiyorum hemen alt kısımda tecnopat forumunda bir TurkNet abonesinin sorunu var. link 35 mbps e kadar olan internet için başvuru yapmış. Buraya kadar herşey normal ama kurulum için gelen ekip bağlantıyı yaptığında burada ancak 13 mbps alırsınız demiş. Bahse konu abone ise ben bu şartlar ile abone olmak istemiyorum deyip sözleşmeyi imzalamamış. (Abone e kadar terimini bilmiyor) TurkNet nasıl olurda abonelik başlatabilir benim adıma diye yazmış. Paylaşmak istedim.

> E kadar

kısmını birilerinin detaylıca anlatması gerekir bu millete.

1 Beğeni

Aynısını TurkNet de yapıyor 100 Mbps2ye kadar 85 TL diyerek. Şimdi herhangi bir sitede/uygulamada çıkmadı ama anasayfasında da böyle.

altta ufak olarak yazar. YAPA’daysan 85 TL, VAE ise 95 TL diye. Bir de yalın değilse +3 TL diye

bütün iss’lerin reklam hareketi böyle.

Milenicom sitesine bir bakın. Fiber 16 ve fiber 35 diye paketleri var. Tanıdığım başka bir nokta da bu. Eğer bunlar fiber ise bizim ki ne?

1 Beğeni

Fiber de istediği hızı verebilir.
8-16-24-35-50-75-100 gibi paketler belirleyebilir.

1 Beğeni

Ama fiber değil. Vae

1 Beğeni

Fiberde de var. Kablonet tariflerine bakınız.

Kablonet tarifler

haklı olabilirsin ama vatandaşa fiber dendi mi süper hızlar akla geliyor. fiber ve 8 mb hız kelimeleri yan yana gelince insan hayal kırıklığı yaşıyor :slight_smile:

senin dediğin gibi olduğunu düşünürsek, yani fiber üzerinden verdiğini düşünürsek, millenicomun fiber 16 paketinde niçin 'e kadar ibaresi kullanılıyor. bildiğim kadarıylan fiber hatlarda hız kaybı olmuyor, tam veriliyor. :slight_smile:

o zaman

tezi güçleniyor gibi. :slight_smile:

1 Beğeni

Millenicom Superonline ve Türk Telekom üzerinen fiber hizmet verebiliyor diye biliyorum.

1 Beğeni

e kadar muhabbeti bakır altyapıda var hangi iss olursa olsun e kadar ibaresini koyar.

Fiberde böyle birşey yok parana göre hız alırsın.

2 Beğeni

yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim hocam :slight_smile:
'e kadar muhabbeti, bildiğim kadarıyla fiber hariç her türlü (tüm internet servis sağlayıcı lerde) altyapıda ve dsl pakette var. yok diyen internet servis sağlayıcı varsa elinden öperim o internet servis sağlayıcı nin :joy:

hatta sözleşmede 'e kadar muhabbeti yazmasa bile var :+1:

1 Beğeni

kısa bi açıklama yapayım acizane. sürçi lisan edersem affola, düzeltsin arkadaşlar :slight_smile:

birincisi eğer santralle aranızdaki kablo bakır ise ister adsl alın isterse vdsl alın, paketiniz 'e kadar dır.
hele ki santrale uzaksanız bu paket 'eeeee kadar bile olabilir. :slight_smile:

ikincisi şu an için popüler olan fiber uygulaması kabaca 4 kısım.
FTTN= saha dolabına kadar fiber sonrası bakır kablo. saha dolabı mahallede olsada nispeten kullanıcıya uzakır. ’ e kadar olmazsa olmaz.

FTTC = saha dolabına kadar fiber, sonrası bakır. saha dolabı kullanıcıya yakın.kaldırımda. benimki bu şekil. benimkinde tahmini 100 metre bakır kablo var ve 3 mb kayıp var. az da olsa 'e kadar var. uzaklık biraz artarsa 'e kadar biraz artıyor ama tatmin edici seviyede.

FTTB= fiber bina ankastresine yada evin girişie kutuya kadar. muhtemelen kayıp ya yok yada modem kutu arasındaki kablo kalitesine bağlı. en kötü 1 mb ancak kayıp olur gibi. bu sistem hayal çoğu kimse için :slight_smile:

FTTH = bi çok kişinin ruyasıdır. fiber modeme kadardır. bildiğim kadarıylan kayıp olmaz. dolayısıyla 'e kadar muhabbeti yoktur.

ilk ikisi çakma fiber diyebilirim. altyapı bakır olunca memlekette fibere geçirmek için başvurulan kısayollar.
üçüncüde fiberden sayılabilir. ama bizim insanın fiber denince aklına genelde bu sonuncusu akla geliyor. konuyla ilgili olmayalar için. aslında gerçek fiber bu denebilir.

3 Beğeni

Hepsinde var. Hatta telekomun çakma fiberi hipernet te bile var. :roll_eyes:

1 Beğeni