Sık sık internet kopması

Bilmem o ara ben üniversitedeydim, memleketteki internet TT’idi. Zaten ondan sonra TurkNet’e geçiridim hemen.

1 Beğeni

TT mi bakmadı :smiley: Dediğim gibi işte. TurkNet gene zorlamayla bir şeyle yaptırıyor.

Onu bilmem ama TurkNet 8 ay oldu sorunumu çözmedi TT de zaten yanaşmaz. Modem sorunu diyip bize atmaya çalışıyor TurkNet ve BTK kaydımı kapatıyorlar ben açtıkça.

1 Beğeni

Nasıl çözüldü? Ben de bayramdayım uzun bir süre İstanbul da olamayacağım öyle duracak gidince göreceğim ben de.

Hız tanımlamasını tekrar düzenlediler. SNR’yi TT oynuyor. Santralden hız sabitlemesi yapılmış ben de. Senin hatta 79 mbpsye sabitlenmiş SNR’yi santralden sabitlemişler.

2 Beğeni

Hee o zaman TT ile iletişime geçip işlemi hızlandıracağım ben de. Başından beri TurkNet e de söylüyordum biri hızımı düşürdü diye. Neyse sakin olmalıyım :slight_smile:

1 Beğeni

Hız limitini kaldırtmaya çalış(DSLIM Kilidi)
SNRyi kendin ayarlayacağını söyle.

Arkadaşlar merhaba, babam İstanbula gitti 2 gün önce ben hala şehir dışındayım. Babamdan modem hat değerlerini bana göndermesini istedim hani belki sorun çözümlenmiştir diye. Ancak durum daha da beter hale gelmiş durumda. Max Rate (Download Kapasite Hızı) 90Mbps ye kadar gerilemiş (152mbps den). Ve normal Data Rate im 79Mbps den 70mbps ye düşmüş. Sorun devam ediyor üstelik normal hızım da düşmüş. destek kaydı açtım cevap gelmesini beklerken 62mbps lere kadar geriledi. TT den sahada fiziksel sorun tespit edilmiştir diye yanıt geldi. Sonra da dün akşam DSL lambamız söndü. Belki bizden kaynaklıdır diye 3 farklı kablo ve 2 farklı priz denedim sonuç değişmedi. Dün akşamdan beri DSL yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
@atagul98 @ModeratriX @TworA

1 Beğeni

Ben gerçekten sıkıldım. Böyle birbirine atıp duruyorlar. 1 ay çözülemeyen internet sorunu var çoğu kişi de. Randevu tarihi vermesi bile zor gerçekten. TurkNet tarafında sorun var. İlgi sıfır. Daha dün başvuru yapmışsınız diyor. Ne alaka TT işini yapmış. Sen niye bir randevuyu oluşturamıyorsun çok mu zor ? 10-15 dklık iş.(Arkadaşım için) İlgi sıfır. Çözüm çok zor. Benim gene çözüldü fakat sizinki hala çözülmemiş. Size kolaylıklar diliyorum.

1 Beğeni

Tanıdık bir TT çalışanı arkadaşımla görüştüm. Şimdi TT oraya gelip ankastre de ölçüm yapıp senin 75mbps aldığını görünce sorun yok diyor. Kapasite hızıyla falan ilgilenmiyor diyor. Sizin dediğiniz DSLM kilidini sordum o bizde değil TurkNet de dedi onlara söyle dedi. Yani ne yapacağım bilmiyorum internet de yok. DSL yanmıyor.

1 Beğeni

Şu anda ip vermiyor bana, gece de dsl gitti 4 dk ya geldi az önce ip de sorun çıktı (modem ışığından takip ettim) sonra dsl gitti dsl geldi hala ip bekliyorum derken dsl yine gitti ama ip hala yok ama hat 92482 kbps / 24105 e çıktı

1 Beğeni

DSL sorunun çözüldü. Ankastre kutusunda birisi bizim kabloyu çıkarıp kendininkini takmış şimdi düzeldi yeniden kurulum yapıyorum.

2 Beğeni

İlginç bir çözüm olmuş. Herkesin daire numarasına göre etiket atın veya kendi kablonuza etiket koyun. Tavsiyemdir. :smiley:

1 Beğeni

Aynen öyle yapacağım. Dediğim gibi max rate şu anda 96mbps civarında geziyor. Ve diğer bir sorunum şu normal data rate im 79mbps idi. Teknik bilgiler kısmında da öyle gözüküyordu. Ancak şu anda fotoğrafta görüldüğü gibi 74mbps bunun için ne yapmalıyım. Destek kaydı açtım dün ancak hala bir gelişme yok.

Hatta dün bu değer 62Mbps ye kadar gerilemişti. Normalde bu değer hiç oynamazdı neden böyle olmaya başladı? @atagul98

Maalesef bir fikrim yok :frowning: TTye destek kaydı açın.

Kablo değişimi yaparken gevşek kalmış olma ihtimali var. Tekrar ankastrede kontrol sağlayın isteseniz :person_shrugging:

Sorun bu olaydan önce de devam ettiği için kabloda sorun olduğunu düşünmüyorum. Hatta 62mbps ye düştüğü zaman 2 gün önceydi.

2 Beğeni

BTK’dan şikayet kaydı açın.

1 Beğeni

Bu konu burada çözümsüz kalmış güncelleyeyim dedim.
Çok yüksek ihtimal bulunduğum bölgedeki internet kullananların sayısının artması veya hız yükseltmesi saha dolabının kapasitesinin aşılmasına ve bunun sonucunda hızı düşürmesiyle sonuçlandı. Şu anda Max rate 75mbps kullandığım hız 58-60Mbps arasında. En azından (arada bir kopmalar olsada) stabil bir internet kullanıyorum. Fiber sokakta var mevcut hatta bazı apartmanlarda var kullanılıyor ancak bende yok. Bunun için bir dilekçe hazırlayıp TT bölge müdürlüğüne vereceğim.

Değerli cevaplarınız için teşekkürler.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.