Sık Kopan Wifi

Merhaba arkadaşlar

Her 10-15 dakikada bir Wifi 5 saniyeliğine kopup geri geliyor, can sıkıcı olmaya başladı. Bilgisayarımdan kaynaklı oldugunu sanmıyorum çünkü evdeki diğer bilgisayarda da aynısını yapıyor. Telefonda sıkıntı olmuyor, yani wifinin koptugu anda telefona bakıyorum orada bağlantı var. Modem Turk netin verdiği ZYXEL VMG3625-T50B. İşletim sistemi lisanslı Windows 10. Laptop da yeni aldım 2 aylık daha. Çok teşekkür ederim

Selamlar @Cemo, 2ghz mi yoksa 5ghz üzerinden mi bağlantı sağlıyorsunuz? Modem firmware sürümünüzü de paylaşmanızı rica ediyorum. @moderators + @tnetwork

5GHZ üzerinden bağlanıyorum, modem arayüzüne artık giremiyorum, şifreyi değiştirmediğim halde
The username or password is not correct or locked.
hatasını alıyorum.

Çok sık yanlış girmeniz nedeniyle kitlenmiş görünüyor. Bu durumda hard reset mi uygulamalı? @moderators + @tnetwork

Çok fazla hatalı giriş yaparsanız modem kilitlenir. Cihaz reset butonu ile sıfırlandığında aynı sorun devam ediyorsa operatörün modem ACS kontrol sisteminden unlock yapabilme imkânı varsa bu şekilde çözülebilir. Bunlar mümkün değilse modemin teknik servise gitmesi gerekir.

İşin ilginç tarafı 1 kez bile yanlış giriş yapmadım, ben modemin arızalı oldugunu düşünüyorum. Nasıl bir yol izlemeli? Turk net bunu alıp yeni modem verir mi? Teşekkür ederim herkese cevapları için

Garantisi devam ediyor ise teknik servis ile görüşerek garantiye yollayabilirsiniz.

modemin yazılımı ne?