Santral'e uzaklık (Fıkra içerir)

Kesinlikle katılıyorum. Fakat şu durumda malasef FTTC ile uğraştırmak zorunda kalıyorlar. Üstüne yatırım yapmamak için ne cihazları dahi yetersiz, eksik kaldığı oluyor. Bu tarz sorunlarda da mesafe ve kapasite den dem vurmaya çalışıyorlar malasef…

1 Beğeni

Senin kabloyu alta sarıp uzun bırakmışlardır :joy::joy:

O sorgular tahmini değerler yani daha yakında olabilir daha uzakta olabilir. Mesela bazen bende 870 metre gösteriyor halbuki 80 metre önümde saha dolabı var ve ordan bağlanıyorum şuanda. :smiley: Türktelekom’un yapması gereken Bakır kabloyu bırakıp saha dolaplarından her eve direk fiber kablo çekmeli ve fiberle bağlantı sağlamalı yoksa dolaba her kullanıcı katılması veya hız profili güncellenmesi bizlerin hızını etkileyecektir çünkü bakır kabloda her an her şey olabilir ya da ilerleyen zamanlarda kablo çürüyebilir. :slight_smile: Bu hizmeti ücretsiz yapmalı. Mesela benim bulunduğum bölgede size 1 km kablo verelim. Siz elektrikçi yardımıyla kabloyu dairelere çıkartın diyorlar yani tüm işi apartman sakinlerine bırakıyorlar. Halbuki zor bir şey yok. Fiber isteyenlere Türktelekom 1 saat ayırsa kendisi bile çekebilir diye düşünüyorum. Hem bakır kablonun arızalarından kurtulur bu şekilde. İstanbul’da TT kendisi fiber kabloyu evlere kadar çekiyorlar. Çoğu kullanıcıda fiber ve bakır kablo arasındaki farkı bilmiyor maalesef. O yüzden elektrikçi yardımıyla fiber olmayacak bir şey. Aktif internet kullanmayan kullanıcılar ne fark var arasında diyebiliyorlar. Sonuçta ikiside internet veriyor fakat hız konusunu bilmiyor. Yani Elektrikçiye ekstra para vermek istemiyorlar ama siz fiber istiyorsanız ve apartman sakinleride onay veriyorsa Türktelekom müdürlüğünüze dilekçe verip fiber getirtebilirsiniz. Her yerde durum farklı. Eğer Sizde de benimki gibi elektrikçi yardımıyla kablo çekimi istenirse her daireye kendinizde fiber kablo çekebilirsiniz çünkü TT zaten 1 km fiber kablo veriyor ama biraz uğraştırır. Fiber’in kırılmaması gibi vb durumlar var.

1 Beğeni

Belki şöyle olabilir daha önceden uzunluk neyse o kalmıştır güncelleme yapmamışlardır

Daha öncesi yok babaaaa :smiley: benim apartman 0. Altyapıyı ben getirtdim kara zorla :smiley: benim derdim uzak yakından ziyade yakın gözüksün ki. Alabileceğim hızı almak istediğim de yok mesafeden vs vs bahaneler üretmesinler:D

1 Beğeni