Santralde iyileştirme sonrası kötüleşen hat değerleri?

konu hakkında yardımcı olacak arkadaşlar beni bilgilendirebilirlermi sabah hat değerlerim bu şekildeydi

türknetten arıza kaydı açtım yeniden internet gidip geldi sonra destek kaydından aradılar aradıklarında santralde iyileştirme yapıldığını söylediler 1 2 gün devam edeceğini söylediler sonrasında hat değerlerim bu şekilde kaldı

Arkadaşlar güncel durum santralde güya iyileştirme çalışmaları bitmiş ancak modem 17saat sonra çok fazla crc hatası vermeye başlıyor ping normal crc hatası verirken hızım 2mbps i geçmiyor sorunu tekrar arıza kaydı açıp hız testi yapıp videosunu ve hat değerlerinin resmini çekip arıza kaydina gönderdim :slight_smile: belli bir süre sonra sağlam internet hattının bozulması gerekiyormuş sanırım(en son geçen sene Ağustos ayında arıza yapmisti :') )

Paket hızını 50 Mbps yaptırın.

Evet yine aynı saatlerde modem deli gibi crc basıyor :thinking:

Şuan hat değerleri bu şekildedir

1 Beğeni

Hocam bu hat dün 17saat açık kaldı ve akşam saatlerinden itibaren( saat 18.00dan itibaren) crc basmaya başlıyor

1 Beğeni

hocam kaç aydır 64mbps olarak kullanıyorum adamlar hatta dokundu bütün stabilite gitti

Hattınızın kalitesi kötü görünmüyor, elinizde başka bir modem var mı?

Hocam işin garip kısmı her gün akşam saat 19.00 19.30 gibi net gidiyor modemi kapatıp açıyorum düzeliyor sonra tekrar 19.00 gibi bozuluyor neden oluyor anlamıyorum

Yok ne yazık ki :confused:

Dün 19.24 de anlık crc değeri :confused: ama modemi kapatıp açıncada değerler bu şekilde

Bu değerler hattin bozuldugu ilk gune ait olan değerler… Upload tarafındaki snr degerimde 25.4den attığım sslerde görüldüğü gibi 21.8 22.5 aralığına düşmüş bulunmakta… 7aydir gül gibi olan internet hattını resmen kendi elleriyle bozdular :roll_eyes:

Mediatek cihazların crc basması normal. Brodcom cihazlara bakin. Lantiq, triductor gibi çiplere bakın.

Şuan hat değerleri yukardaki gibi saat 19.00dan itibaren cozutmaya başlıyo…

Hocam onlar hangi marka modemlerde var

19 dan sonra kararlılık ayarını 14db e çekip test eder misiniz ne kadar crc oluşacak. Akşam saatlerinde yoğunluk nedeniyle bağlı olduğunuz dolabın/santralin kapasitesi düşüyor olabilir.

Durumu izliyorum hocam dün akşam herhangibir crc artışı olmadı bu saat itibariyle 156crc açık ve 1gun 17saattir hat aktif gözüküyor bu akşam da kopma olmazsa arıza kaydını kapatacağım

hocam sorun modemi fişini çekip bi süre bekleyip fişi geri takınca çözüldü(türk mantığıyla :smiley: ) konuyu kapatabilirsiniz