Santral Mesafenin Artıp, Hat Değerlerinin Düşmesi Hakkında

Arkadaşlar Merhaba,
Son 2 aydır hız ile ilgili problemler yaşıyorum.
Santral mesafem 568 metreydi sorun yaşamadan önce alabildigim hız 65 mbps indirme 25 mbps yükleme hızıydı.
Şimdi santral mesafesi 822 metre alabildigim hız 34 mbps indirme yükleme hızı 14 mbps.
Destek kaydı açtığımda yerleşik operatör tt kaynakli arıza yok diyor.
Kime anlatacağımı şaşırmış vaziyetteyim.

Yakup Bey TurkNet TurkNet Online İşlem Merkezi e girip teknik bilgiler kısmından SS ekler mısınız lütfen buraya

Buyrun hocam güncel değerler bu şekilde

Yakup Bey, TurkNet’e ilk abone olduğunuz günden bu zamana kadar hep YAPA altyapısını mi kullanıyordunuz.

Hocam 2011 yıllarında abone olduk 2018 yılında Yapaya geçiş yapıldı

Sizden ricam TurkNet sitesine girip aynı binada farklı bir daireye sorgulama yapar mısınız max hız kaç çıkıyor ve Aktif altyapimizdasiniz yazısı görünüyor mu ?

buyrun hocam abonelik başlangıç tarihi

Hocam binada 6 kişi oturuyor 3 kişi TurkNet,
1 kişi türk telekom
1 kişi türkcell superonline
1 kişi vodafone kullanıyor.
Bina da TurkNet kullananlar aktif alt-yapı da
Fakat TurkNet sitesinden sorgulama yaptığımda 13 mbps gözükmeye başlıyor.

Buyrun hocam

TurkNet kullananlar aktif alt-yapı da

Hız sorgulama sayfasını aşağıya kaydirip max hıza bakıp SS olarak ekler mısınız buraya lütfen

Vae altyapısı çıkıyor hocam dairelerde

Teknik bilgilerdeki mesafe, hat zayıflamanıza göre hesaplanıyor. Muhtemelen şu anda zayıflamanız yükselmiş. Eskiden 65 mbps alıyorsanız şu anda tesisatta sorun oluşmuş olabilir. Ankastreden ölçüm yapıp değerlere bakabilir misiniz?

2 Beğeni

Hocam telefon numarası gider diye endiseleniyorum. Uzun zamandır sabit telefon kullanıyoruz

Sagolun hocam teşekkür ederim

Ben Teşekkür ederim. İyi günler dilerim Yakup Bey.

2 Beğeni

Peki hocam son olarak bir şey danışmak istiyorum, size özelden adres göndermiştim, bulunduğum mahalleye fiber gelebilme ihtimali var mı sokaklarda kanalizasyon kapaklarında fiber yazıyor ve mahallede ki tüm santral dolapları değişmiş

Bunun bilgisini bağlı bulunduğunuz TT müdürlüğü’ne gidip alabilirsiniz.

2 Beğeni