Santral dibimizde olmasına rağmen paket değiştiremiyorum

Santral evimize tam olarak 289 Metre (3Dk Yürüme) mesafede. VDSL2 teknolojisi, 300 Metre uzaklığa kadar stabil değer iletebilmektedir. Paket değişikliğinde yalnızca 50Mbps’yi görebiliyorum. Paketimi Ekstra 75’e çıkartmayı istiyorum fakat destek kaydım 57Mbps kadar hız verebiliriz denilerek kapatıldı. Ben hızın güncellenmediğini düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Hat zayıflaması 7.9db.
Kullanıcı:1891530

Line Attenuation ve SNR Margin Değerlerim

300m için bu normal bi değer benim saha dolabı mesafem 123m ben 86 mbit görüyorum. Gördüğüm bildiğim kadarıyla 300m cüvarı mesafesi olanlar genelde 50 görüyor max 60 görebilir belki

Teoride bu olabilir belki ama pratikte öyle değil. Hatta hiç bir ek, aktarma ve abone hizmet alamadığında size bu hızları iletmek mümkün. Ama pratikte sizinle birlikte o dolap üzerinden hizmet alan abonelerin sayısı, aldıkları hız, dağıtım noktalarında ki bağlantı kalitesi, kabloda ki deformasyon gibi nedenler size ulaşan hıza doğrudan etki eder. Bunu istinaden verilebilir hız diye bir kavram sistemde görünür. Sistemin izin verdiği değer tanımlanır. Yine teorik olarak zayıflamanıza göre hattın sağlıklı olarak taşıyabileceği hızı aşağıda ki görselde paylaşıyorum. Değerler bunun altında olmaz. Üstünde olması mümkün

1 Beğeni

Hızım 50 ve 75 mbps arasında bir hıza sabitlenebilir mi, alabileceğim tam hızı alabilmek için?.
Bilgiler için teşekkürler.

50 ve 75 arasında bir hız profili bulunmuyor. Yani 50 ve 75 arasında bir hıza sabitleme gibi bir durum maalesef mümkün değil.

2 Beğeni