Sanırım Adresime GigaFiber Geliyor

Selamlar,

Bu gün TurkNet ekiplerini gördüm. Binalara çivi çakıyorlardı. Yeleklerinde de TurkNet yazıyordu. Normalde TürkTelekom VDSL’deyiz, Fiberi kentsel dönüşüm olduğundan getirmiyorlar diye düşünürken bir anda TurkNet ekiplerini görmek bizi şaşırttı. Fiber döşeyeceklerini söylediler. Adresime gigafiber geliyor diyebilir miyiz?

Adresi de belirtseydiniz :blush:

Adresi herkese açık paylaşmak istemedim. Bu gün ekipleri tekrar gördüm taktıkları çivilere 5-6 tane baya ince siyah kablolar çekiyorlardı

Herkes adresinizi napacak anlamadim :see_no_evil:

1 Beğeni

İl ilçe mahalle bilgisi nedir

Sadece destek kaydı numarasından telereklamcılar başıma dadandı bir de adresten patlamayalım :joy:

Fiber kabloyu ben daha kalın bekliyordum bu kadar ince olması normal mi bilemedim :sweat_smile:

Merhaba

Adresini mesaj olarak atarsan daha iyi bilgi verile bilir.

Gigafiber hayırlı olsun şimdiden

Merhaba @Ekrem, bana özel mesaj üzerinden adresini iletirseniz size bu konuda net bir bilgi vermeye çalışırım :slight_smile:

2 Beğeni

Açık alanlarda ne olur ne olmaz paylaşmayın bende sizinle aynı fikirdeyim.

2 Beğeni

sen unut abi gigafiber geldiğini kutu takmak için 1 ay bekletirler sonra aktivasyon için bekler bekler durursun.

Teşekkürler, bilgileri ilettim :slight_smile:

1 Beğeni

Geliyor, geliyor :rocket:

Mesajınıza da dönüş yaptım. Aklınıza takılan bir soru varsa oradan iletişimimize devam edelim :slight_smile:

2 Beğeni

Önce vidaları çakıp siyah ince fiber kabloları döşüyorlar. Her binaya 1 kablo gelecek şekilde. O ince kablodan 20 haneye kadar hat verebiliyorlarmış. Sonra bina içine siyah kutu takılacak. Daire kabloları ile dışardan gelen kablo bu kutuda birleştirilecek. Ben 1 aydır siyah kutunun gelmesini bekliyorum. Bu kadar kablo döşendi bu kadar yatırım yapıldı o kabloya uzun süre yatırmazlar dedim ama hala bekliyorum. Süreç anlamında net bir bilgi de yok. Birde mahallede o binaya gelen kablolarla ana hattan gelen kablonun birleştirilmesi lazım. Kablolarla birlikte siyah kutularında takılanlar var amanhattın aktif hale gelmesi uzun sürenler var. Çok kısa sürede aktif olanda var. Buradaki tecrübeler yanıltabilir. Her yerin süreci kendine münhasır ilerliyor sanırım. Kimisinin planlarda belli… biraz erken biraz geç sonuçlanabilir. Bizim planlarda belli değil… çok uzattım kusura bakmayın. İşin özeti Allah sabır versin şimdiden… müptezel oldum ben bir aydır iş dönüşü Mahalledeki kablo takılmış mı? Binaya siyah kutu gelmiş mi diye bakmaktan…

2 Beğeni