Samsung cihazlara bağlanamama

Arkadaşlar çok ilginç bir sorunum var. Fiber İnternet e sahibim, hız testinde 95 megabiyt gibi hızlı bir değer alıyorum. fakat samsung cep telefonu samsung tablet samsung tv sorunlar var. Örnek vermek gerekirse samsung tablet ve cep telefonu bağlantı kuruyorum (2.4 hz veya 5 hz) internet var fakat ebaya giremiyorum,samsung servislerine giremiyorum fakat aynı cihazları başka ağa bağlıyorum sorun çözülüyor. ama turknetin verdiği (zte h298a) modeme bağlandığım da eba giremiyorum. Hadi samsung servislerini geçtim ebaya bağlansın çocuklar ders yapsın ama nafile başka marka cihazlarla zte modem deile bağlantı kuruyorum hiç sorun yok. ben modem ile alakalı olduğunu düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum…

DNS değiştirmeyi denediniz mi 1.1.1.1 1.0.0.1 DNS adresini kullanın

Ustam cihazlarda değiştirdim dns ama işe yaramadı bir ara tablete dns değiştim i terleten ağırlaştı fakat girer gibi oldu modem de değişmeye çalıştım dns yi beceremedim

Online işlem merkezi üzerinden ilgili başlık altında Destek kaydı açın.

hocam açtım fakat ilgilenen yok malesef

Kayıt çözüm süresi ortalama 3 gündür

Bakalım hocam gelişmeleri yazarım

%100 eminim ilgilenmeyecekler, ya da başka bir cevap yazacaklar. Umarım beni şaşırtırlar.

1 Beğeni

Turk telekom kaynaklı bir sorundur. 4 5 ay önce yaşadım. Derdini kimseye anlatamazsın, ( ne alaka samsung cihazlari ) diyorlar :slight_smile: ayrica çoğu sitelere girmekte sıkıntı yaşadım. Çözüm suan için vpn kullanman gerek.

Güvenlik profil ayarları ile bir alakası olabilir mi?

Herşeyi denemem gerek onu nasıl kaldırabilirim acaba.

Bence de öle olacak gibi

Peki düzeldimi hocam sizinki

OİM - Teknik Destek altında

Kapalı hocam elenmemiş

EVET
Turk telekom müdürlüğüne 5.kez gittim ve cok ısrar ettim, bir yeri aradilar 2 dk falan konuştular, sonra bana bakip dediki gece 1 den sonra sorunun hal olacak, modemi kapatiip açarsın dedi ve dediği gibi de oldu :slight_smile:

Çok sağolun hocam bende ı şekil yapacağım

Defalarca bu dediklerini yutan yorumcu ile karşılaştım. Aaa yanılmışım veya gerçekten şaşırdım hakkını yemişim diyeni görmedim. Hayırlısı…

Ben yutmadım merak etme :slight_smile: Ha beni de müşteri hizmetleri sesli olsunlardan karıştırma. Online işlemlerdeki elemanlar teknik olarak ve Türkçe olarak yetersiz.