Saha dolabı değişimi

Arkadaşlar merhaba bulunduğum yer büyük bir kasaba eski yerleşim yeri olduğu için geçen sene evimin 50 60 metre yakınına saha dolabı kurdular fakat ben interneti
başka bir direkten alıyorum bu direk beni 670 metre uzaklıktaki saha dolabından internete bağlıyor acaba talep etsem beni bu yakınımda olan saha dolabından internete bağlayabilirler mi ?

Merhaba, Alt yapı sorgulamasında daha yüksek hız çıkıyorsa yakın mesafeya taşıyabilirler. Destek kaydı açarak bilgi alabilirsin.

Bu sorgulama yaptığım ev adresiyle benim evime arası 30 -40 metre var veya yok kutu tam bu sorguladığım evin dibin de

Destek kaydı oluşturun bilgi verirler. Port dolmadan değişim sağlasınlar.

Buradan benim evime bir hat çekilmesi gerek fakat sorun şuki bu kutu benim evimin arka tarafında kalıyor arka tarafta evime yakın olan hiç bir telefon direği yok kablo işi sıkıntı galiba

Kablonetin altyapı sorgulama sitesinden sorgulasana bir de

Ordan da sorgulayınca aynı değerler çıkıyor

Aynı şey bende de var.Altyapımda 100 gösteriyor sorgulamada ama ben 60 alıyorum.Eve gelen TT ekipleri binada kimse 100 almıyor 100 lük port yok dedi.TurkNet de altyapı sorgulama tahmini,bölgesel dedi ben de saldım bu konuyu.

Mesela yan binada 4 metre dibimde 1000 mbps altyapı var.Sen bunların senin için uğraşacaklarına sana isterlerse fiber getirirler daha kolay

Hocam bu sorunun için uğraşacakları sanmıyorum uğraşmak isteseler zaten fiber getirirler,bir sorun oldu mu sadece hız düşürelim diyenler anormal bir sorun yoksa bunun için uğraşmazlar bile fiber getirsinler daha az uğraş gerektirir.

Benim konum farklı hız konusu değil ben benim mahallemde olan saha dolabına bağlanmak istiyorum fakat o kadar saçma o kadar anlamsız bir altyapı düzeni var ki burada beni direklerle 670 metre ötede ki saha dolabına bağlıyorlar benim mahallemdeki duran saha dolabı hangi bölgeye hizmet ediyor acaba anlamış değilim mahallemde ki bir kaç ev o dolaptan alıyorlar interneti fakat beni eski direklerle 600 metre ötede ki saha dolabına bağlıyorlar

Hocam ben de diyorum ki uğraşmak istemezler.Gidip dilekçe vereceksin tt müdürlüğüne ya uğraşmamak için boş port yok derler,ya da tamam halledicez deyip halletmezler veya yapacak bir şey yok derler.Ben de diyorum ki gidip bunun için uğraşacaksan en azından fiber altyapı için uğraş.Yine de sen şansını deneyebilirsin,bir sorun oldu mu hızınızı düşürelim diyen TT uğraşmaz.

Ayrıca hız sorunum da yok diyorsun yani ne için tam olarak saha dolabı değişimi isticeksin?Benim bir sorunum yok ama yakın saha dolabına geçmek istiyorum mu diceksin?Adamlar sorunu olanlar için bile uğraşmıyor hız düşürelim diyorken sorunu olmayan için neden uğraşsınlar?

Yine de dilekçe verip şansını dene hocam.

@SHINIGAMI hocam daha detaylı bilgi verecektir.

Hat değerlerim çok kötü hat zayıflamam çok fazla saha dolabına mesafem fazla olduğu için direkte ki bakır kabloda sorun var (benim evime giden kablo değil normal hat kablosunda) ben de bu yüzden evime 600 metre uzak olan saha dolabından değil de evimin yanında olan dolaptan hizmet almak istiyorum hiç bir maliyeti olmadan gerekirse kabloyu ben alırım oraya kadar götürürüm yeter ki gelip bağlantıyı o dolaptan port açsınlar bana açık kapıdan başvuru yaptım zaten ne olur ne biter bilmem bakacağım

Bu arada kasabada zaten fiber var ama bunu VDSL olarak dağıtım sağlıyorlar normal direk her eve fiber çekeceklerini sanmıyorum zaten kasabada mesken evler var bina veya apartman yok belki 30-40 sene sonra getirirlerse getirirler

Hocam hız sorunum yok demiştiniz altyapıda 100 gösteriyor 35 alıyorsunuz durumunuz benle aynı.Ben de altyapıda 100 görüyorum 50 alıyorum,60 lık porta bağlı.

Bunun için TT ekibi geldi evime sabahın köründe.Binanızda kimse 100 almıyor dedi(yan binada 1000 mbps altyapıları var :joy:) öyle bir port da yok dedi ve hemen gittiler laf da ağzımda kaldı uyanamadığım için.

Ben uğraşmak istemedim çünkü o dönem zihnen mecalim yoktu,TurkNet de altyapı sorgulama tahmini deyince tamamen saldım.

Sosyal medyadan üst düzey TT yetkililerini sorunuzu anlatın işiniz çözülürse öyle çözülür.Bir arkadaş Ümit Bey diye birine ulaşmış TT yetkilisi olarak ve söz almış beyfendiden.Sorunu olan arkadaşı TT her gün arıyormuş şu zaman olcak hatta fiber gelecek diye(emir büyük yerden :sweat_smile:). Arkadaş 4 mbps alırken 3 gün içinde 75 almaya başlamış ve 2 ay sonra fiber altyapı geldi diye konuya güncelleme yapmıştı donanımhaberde.

Benim sorunum port değil yukarıda sorgulama yaptığım ev adresi yakınım da olan evin adresi kutu o evin dibin de ben kendi adresimle sorgulayınca düşük hız alıyorum zaten sorun da bu kendi adresimle sorguladığım da 670 metrede ki saha dolabını gösteriyor bana oraya bağlıyım yani bunun düzeltilmesini istiyorum ben

@SHINIGAMI hocam yardımcı olacaktır.Ama bildiğim kadar kablo çekilmesi ve işçilik lazım uğraşacaklarını sanmıyorum.Siz dediğim gibi sosyal medyadan üst düzey TT yetkililerine yazın yardım ederlerse onlar ederler,olumlu dönüş alırsanız onlardan 1 haftayı bile bulmaz

Kabloyu falan ben alırım hiç sıkıntı değil dediğim gibi ben o kutuya kadar da götürürüm yeter ki benim bağlantımı oradan yapsınlar ortada çok maliyetli bir şey yok her şey hazır zaten her hangi bir maliyet çıkaracaklarını sanmıyorum