Sabit ping Değeri 7

Merhaba arkadaslar,

Sabit ping değerim 7 farklı bir sağlayıcı kullanıyorm bu Ping değerimin 2-3-4 aralarına düşmesini istiyorum yardımcı olurmusunuz ? 7 olmasına rağmen Metin2 oyununda gözle görülür gecikme oluyor yardımcı olursanız sevinirm.

Modem: Model No. VC220-G3u
AC1200 Wireless Dual Band VDSL/ ADSL Modem Router

Bufferbloat testi yaparak bu konuyu ekleyebilir misiniz? Detaylı yardımcı olalım.

1 Beğeni

Cevabınız için tesekkürler.
Buyrun testi yaptım ve sonuç

Metin2 sunucusuna olan ping değeriniz nedir ? Sunucu yurtdışında olma ihtimali var mı? Türkiye’de gözle görülür bir gecikme yaşamanız durumunda sorun ya oyun kaynaklı ya da altyapınızda kablo vs sorunlu olabilir

oynadığım server türk sunucusu ve türk telekom hız testi sitesinden ölçtüğümde bilgiler ekrandaki gibi her zaman ping değeri sabit 7 kalıyor . Ping değerimin daha düşük olmasını istiyorum. Ne yapabilirim ?
Adsız

Hız testi siteleri anlık ölçümler yapar. :man_shrugging:

Fiberde en düşük pingi alırsın. Cihaz yazılımların en güncel halinde olmalı. Sonrasında veriler ulaşmak istediğin sunucuya kadar çok sayıda santrale uğruyor. Bu sebeple pingi etkileyemezsin. Speedtest sunucuları direkt olarak gerçeği yansıtmıyor aslında. Türk telekom kullanıyorsan altyapısı ve cihazları her yere ulaştığı için en kısa yoldan verilerin iletilecektir. Farklı bir sağlayıcı üzerinden Türk Telekom altyapısını kullanıyorsan ek devreler olacağı için pingde doğal olarak artış meydana gelecektir. Senin gecikme problemin ise sağlayıcı kaynaklı değil gibi

Ping değerleriniz stabil değil maalesef, QoS ayarlarınızı yapılandırarak tekrar deneyebilir misiniz? Technopat bunun üzerine bir video çekmişti. Harfi harfine uygulayın muhtelemen sonuç başarılı olacaktır. Burada anlatmak gerçekten zor olabilir.

Fiberin olmadan 2-3 ms gibi düşük pinglere düşmen imkansız. VDSL doğası gereği modülasyon içerdiği için daha ilk andan modemden veri çıkana kadar 3-4 ms gecikme oluşur. En yakın sunucuya bile 5-6 ms’den aşağı ulaşamazsınız. Yani 7 ms VDSL bir hat için normal değerdir. İleride Fiber’iniz olursa 4 ms ve altını görebilirsiniz.

altyapı Bulunduğum şehirde fiber yok bu nedenle VDSL kullanıyoruz ve türk telekom

altyapı Bulunduğum şehirde fiber yok bu nedenle VDSL kullanıyoruz ve türk telekom yani bu ping değerim VDSL için normaldir doğru mu