Router tavsi̇ye

Arkadaşlar 250-300’e kadar çift bat router almak istiyorum. Tavsiye edebileceğiniz marka model var mıdır?

Merhaba dostum,

önceliğin sadece fiyat ise birçok seçenek var. ve routerlar modemler kadar sorunlu cihazlar değil. istediğini alabilirsin yani bence. fakat şurada ayrışma olmalı; sen ne istiyorsun ? Özellikli , sağını solunu kurcalayabileceğin bir şey mi yoksa stabil çalışsın çekim gücü yüksek olsun mu ?

Bu iki soruya tecrübem olarak şöyle cevap verebilirim.
1)Fiyat aralığından yukarıda olduğundan Keenetic uygun değil sana.
Özelleştirilebilir ve sorun yaşatmayacak TP-Link modellerine bakabilirsin. Hiç sorun yaşamadım bugüne kadar. Ne modeminde ne routerında. Hem yazılım desteği de fazla.
Başka alternatif markalardan da Asus ve Zyxel önerebilirim. Ama en az ac1200 olmasına özen göster. 750’lik vs alma.

2)Eğer özelleştirme ile işim yok kısmındaysan da; çok daha uyguna Archer c5v vr1200 var. İSS firması router’dır. Bazı bölgeleri kısıtlı ama root ile açıyorsun. Ki özelleştirme kısmını yok sayarak bunu dedik. Hız ve çekim gücü olarak gerçekten çok iyi. Fiberde kullanıyorum bu cihazı akıyor. Takılma yok, donma yok. Isınma yok. Mesafe iyi. Hem de yeni nesil cihaz.

Karar senin :slight_smile:

Keenetic extra falan 300 lira onu düşünüyordum aslında ama çekim gücü iyi olsun istiyorum bunun hakkında kötü yorumlar var. Ayarlara çok gerek yok stabil olup çekiö gücü iyi olsun yeter. Mi routerlar dalan da iyi diolar da kararsız kaldım

Extra dediğin dsl yani modem özellikli router. Sırf amacın router ise extra almanı tavsiye etmem. Mi routerlar da güzel. Arkadaşım var kullanan sorun yaşamıyor. Çok memnundu. Ama ben kendi tecrübelerimden yönlendirme yaparım. Ayarla çok işin yoksa Archer c5v gerçekten iyi bir router. İSS firması olanını almasan zaten gidip direk tplink modeline baksan vr1200 iyi para olduğunu da görürsün. Tek fark yazılım. Router için çok da kurcalamaya gerek yok yani. Hepsi iyidir.

Mi Router övmeye gelmedim ama başın ağrımasın yarın öbürgün de orasını burasını kurcalar eğlenirim dersen bütçenin yarısına tek seçenek Mi R4A