Router Önerileri

Selam,

Arkadaşlar evimde Fiber internet mevcut. ZTE marka router çok kötü ve artık çekilmez duruma geldi. Bende uzun zamandır aklımda olan orta fiyatlı Keenetic Sprinter AX1800 almayı düşünüyorum. Sizden istediğim bu routerdan daha iyi bir router var mı bu fiyat aralığında.

Fiyat aralığı 2500-3000 TL

Aradığım özellik; ayarlanabilir etkili QoS

@tnetwork @moderators

Merhaba
Mikrotik hAP ax² bakabilirsiniz. Whatsapp iletişim hattından indirim talep edin biraz indirim yapıyorlar.
veya buradan
https://www.wifidepo.com

Hocam bu ürünün Keenetic’ten daha iyi olduğunu anlatabilir misiniz? Keenetic 2800 TL bu arada.

Aklınıza gelebilecek pekçok şeyi yapabileceğiniz kadar esnek işlemcisi güçlü ve verimli bir router. Alttaki linki incelebilirsiniz bir fikir verecektir.

RouterOS - RouterOS - MikroTik Documentation

Genel özelliklerini inceleme fırsatı buldum fakat işlemci hızı ve anten dbi Keenetic’te daha iyi. Tek farkı 1 gb ram kullanması. Bunun için 1.000 TL fark ödemeye değer mi acaba?

O zaman bu modele bakacaksınız.
MikroTik Routers and Wireless - Products: hAP ax³
Ben bunu kullanıyorum içinde güvenlik duvarım, dns serverim, vpn serverim bulunmakta. Kullandığım tüm cihazlar dışarıdan evime vpn ile bağlı ve bütün trafik ax3 üstünden akmakta. 9 cihaz dışarıdan vpn ile ve ev içinde bağlı 5 10 cihazla sorunsuz çalışmakta. Tabi bunlar için gigafiber olması çok daha güzel :slight_smile:

Mikrotik her kullanıcıya hitap etmiyor maalesef. Kişinin Power-user olması gerekli.

Bunlar keenetic ile de yapılabilir bu arada.

Attığınız modelde güzel ama çok fark var. 5.000 TL verecek bir gücüm yok maalesef. Galiba Keenetic alacğım.