Roblox girilmiyor

Merhaba muğla bodrumda abimin evine TurkNet bağlattık, herhangi bir problem yok ama sadece roblox.com oyun sitesine girilmiyor. Aynı evde vodafone internet te var onunla giriliyo yani bilgisayarla ilgili bi problem değil. TurkNet 'e problemi bildirdik kaç gündür ping atın, dns değiştirin, geçmişi silin falan diyerek süreci uzatıyolar bir türlü çözüm üretemediler. En son modemden olduğunu iddia ettiler başka modemle deneyin diyolar ama aynı modemi ben de kullanıyorum (keenetic omni dsl) ve roblox sitesine girebiliyorum. Başka modemle deneme imkanları da yok, modemi de yeni aldık zaten bozuk olma ihtimali yok bi ayarla falan düzeltilir büyük ihtimalle ama yapabileceğimiz bişey yok diyip işin içinden çıkıyorlar. Başka modemle denesem olsa bile 700 lira verip aldığımız modemi neden değiştirelim ayarlarla bunu çözebilmeleri gerekiyo. TurkNet müşteri hizmetleri problemi çözemedi, ben İstanbulda olduğum için uzak bağlantıyla bakabiliyorum sadece ama internet koparsa diye fazla kurcalayamıyorum. Benzer bi problem yaşayıp yardımcı olabilcek yol gösterebilecek birileri çıkar mı acaba

1 Beğeni

Ttdeyken bazı sayfalara giremediğim oluyordu farklı tarayıcı denediğimde ise girebiliyordum
sizden ricam dns adresi girin ağ bağlantılarından cloud dns en güzelidir google dnssini de kullanabilirsin. Onun haricinde farklı tarayıcı dene mesela operayı ya da başka tarayıcıyı… Başka çözüm olarak başlat+r tuşuna basarak çalıştır komutunda devmgmt.msc yazıp aygıt yöneticisine gir ağ bağdaştırıcılarından kablolu ayarlarını sil varsa kablosuz ayarlarını sil üstteki menüden bu simgeye tıkla bunun haricinde operadaki vpnyi kullanarak siteye erişmeye çalış
buna tıkla
Sorun sadece sizde mevcut bilginize…

Opera vpn denedim hocam yine girmiyo enteresan şekilde.Başka tarayıcıları da denedim. Dns modem arayüzünden değiştirip denedim olmadı, Windows ayarlarından dns değiştirince teamviewer bağlantısı da koptu onu sağlıklı şekilde test edemedim ama modem arayüzünden değiştirip denedim. Daha önce dsmart internet kullananlarda benzer bi problem olmuş, internet üzerinde araştırdığımda turknette de bu problemi yaşayan bi kişi olmuş server değiştirmeyle ilgili bişeyden bahsetmişler ama nasıl oluyo bilmiyorum TurkNet te ısrarla öyle bişey yapamayız diyo

modemde 100ipden çıkıncaya kadar modemi yeniden başlatıp öyle bakın… tabi 100lü ip yoksa 1 kez yapın öyle deneyin

Merhabalar, hizmetinizde aile profili tanımlı mı ve IPV6 aktif mi? Kontrol edip bilgi verirseniz sevinirim :raising_hand_man:

Alpaslan bey, Modem paneli üzerinden roblox.com’un engelli olup olmadığını kontrol edin veya güvenli internet hizmetinizin aktif olup olmadığını kontrol ediniz.