Resetlemeden İp Alamama Sorunu

İnternet koptuğu zaman modeme reset atmadan ip almıyor. Modemim Asus ac51 resetlemek 2 dakika sürüyor, sürekli anlık kopmalar olduğu için zulüm oluyor.

Hat değerlerim bu şekilde

Asus servisi ile görüşerek modemin arızalı olup olmadığını kontrol ettirmenizi öneririm.

Hattınız da zayıflama var. Kablo ankastre kontrolü yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca ek, splitter, dsl prizi var ise kaldırın.

Modemimde arıza olmadığına eminim. Yaklaşık 5 ay altyapı kaynaklı bir arıza yaşadım, bu 5 aylık süreçte vdsl değil adsl bağlantı kuruyordu. Bu süreçte internetim sürekli gidip gelsede dsl ışığı yandıktan maksimum 5 - 10 saniye içinde internet ışığı da yanıyordu. Altyapı kaynaklı arıza giderildikten sonra oluştu bu durum. Arıza öncesi Vdsl bağlantıda koptuğu zaman geri gelince internet ışığı yine hemen yanıyordu. İp havuzu kaynaklı bir arıza olduğunu düşünüyorum, çünkü internetim koptuğu zaman reset atana kadar hala online işlemlerde bağlı ve ip almış şekilde gözüküyorum.

Ankastre ile aramda 10 metre kablo mesafesi var, ek yok ve kablo yeni.

“Kablo ankastre kontrolü” Yukarıda bahsettiğim gibi ve farklı sürümleri denediniz mi ıp alamama gibi sorununuz varmış.

Altyapı arızası döneminde iç tesisatım TurkNet(tekiz) tarafından kontrol edildi, problem bulunmadı. Farklı sürümleri denedim, forumda bulduğuma göre en kararlı sürüm olarak bahsedilen 1.1.2.3_790 numaralı sürüm yüklü.

Bu durum da iç tesisatınız da problem yok ise dış tesisat (Santral/saha dolabı) kaynaklı. Saha dolabında ki port bağlantsın da sorun olabilir.