Rastgele vdslden adslye geçiş

vdsl 75 mbps civarı hız alan bir devrem ve telefon devrem var, bunlar sonradan birleştirme,

Bugun akşam saatlerinde modemim adsl2+ sinya lalmaya ve 12 mbps almaya başladı, ayrıca TurkNet oimde teknik bilgilerde modem buluşmuyor VDSL yazdığını gördüm,

Şuan anladığım telefonum çalışıyor ve internetim adsl2+, türknettede modem buluşmuyor yazdığına göre telefon devresi üzerinden hizmet alıyorum ve vdsl devremi biri sabote etmiş.

Sabote etmek demeyelim, yüksek ihtimalle birinin devresi bağlanırken sizinkinde bir hata yapıldı. Kayıt açın TurkNet ekibi ilgilenecektir.

sabote de olabilir, neden olmasın. Eğer yapa ya geçiş olmadı ise çevir sesi yok şeklinde kayıt açmak süreci bir tık daha hızlandırabilir.

çorumda olduğum için yapa söz konusu değil. acaba telefon devresi ve internet devresi ayrı ve sonradan birleştirme olduğu için dslamdaki bana ait port kısa devre yaptı yandı vs. mi acaba diyede düşünüyorum, yarın erkenden müdürlüğe gidip şebeke şefliğiyle konuşmaktan başka çarem yok gibi

açtım kayıt ama malesef kaç gün sonra ilgilenirler şüpheliyim…

sonradan birleştirme diye bir şey yok biz de aynı şekilde kullanıyoruz. ses ve data sinyalleri aynı kablodan binaya kadar geliyor. Birleştirme işlemi santral yada saha dolabında yapılıyor. Burada kısa devre yada yanma gibi bir durum olması mümkün değil diye biliyorum. Telekom müdürlüğü yada dediğiniz gibi yetkililerden bilgi alabilirseniz bu sorunun çözümünde size fazlasıyla avantaj sağlar.

2 Beğeni

Şuan dsl internet bile yok ve TurkNet 'e gore internetimde sorun yokmuş, suc bende millenicom duruyoken ne yapiyosam turknetle.

Aynı sorunu bugün yaşıyorum. Yapadayım ben birde

dün akşam bu konuyu açtığımda en azından 12 mbps adsl bağlantım ve telefonum çalışıyordu,

sabah kalktığımda ne telefonum çalışıyordu ne bir internet bağlantım var.

Mal gibi bekliyorum.

şuanda perişan durumdayım, bugun telekomda arkadaşların yanına gittim, sistemde askıda adslye geçme işlemi gözüküyor ve hiçbirşey yapamıyorlar, TurkNet benden habersiz adsl geçme isteği girmiş türk telekomun sistemine, çok zor çabalarla açtığımız ev telefonuda yalan oldu şuan, internette çalışmıyor, hapı yutmuş durumdayım .

Birsürüde iş bekliyor, TurkNet keşke 5-6 tl daha zam yapsada müşteri hizmetlerinden yana adam gibi hizmet verse.

Benim gül gibi çalışan internetimi anlaşılan bilgisiz bir TurkNet çalışanı perişan etti şuan.

benim hattımda değişik şeyler oluyor çözemedim. Yeniden kurulum yaptım. Düzeldi, bozuldu. Şimdi tekrar düzeldi. Vdsl geçiş sağladı. Benim durumla senin durum farklı gözüküyor. Sen yine de yeniden kurulum yapar mısın modemine. Ya da yaptın mı ?

benim kabloda şuan 48 volt elektrik var sadece, avometre ile ölçtüm, hiçbir dalgalanma olmadığından çevir sesi veya dsl modülasyon sinyali gelmediği anlaşılıyor, türknetin benim saha dolabımdaki portlara müdahale edebildiği bir yazılım var, biri benden habersiz ayarlarımla oynamış.

Allah yardımız olsun kardeş. Benim hat şimdi de adsl2 de gösteriyor. Deli olmak elde değil. İyi günler size

Kayıt açtığınız için hatta müdahale ediliyor olabilir mi? :thinking::roll_eyes:

işin kötü yanı 3 ay boyunca aynı devre içerisinde taşıma yapılamıyor, taşıyım gidiyim demek gibi bi lüksüde yok adamın, allah yardımcımız olsun hakikatten bakalım yarın öbürgün adam gibi bir çözüm bulabilecekler mi ?

2-3 senedir TurkNet 'e en az 50 müşteri kazandırmışımdır çevremden, en az %80-90 ınıda referans kodumu kullanmadan abone etmişimdir, bunun karşılığında türknetten yediğim kazık ve alamadığım destek budur, şu forum turk.net in bir subdomaini buraya türknetin yönetiminden bakan benim işime yardımcı olabilecek bir allahın kulu bile yok mu ?

@sinan.kurmus @murat.oguz @bekir.kopuz

@Selcukssn persembe aksami vdslden adslye dusen bir hat, cuma sabahı komple telefonla beraber gidiyor, atlak port olabilir mi ? Atlak portsa bu sorun sürekli tekrar eder mi ?