Pubg mobi̇le 70-200 ms

anlamadigim olay herkez 20 ile 28 arasi ms alirken biz neden yuksek.msle.oynuyoruz acaba vdsl fiber farkimi vardir istanbulda cogu arkadasm 20 28 ms le oynarken biz neden yuksekde oynuyoruz ne tur farklilik var bilgisi olan yazabilirmi

Bildiğim kadarıyla PUBG Mobile’in Türkiye’de sunucusu yok. Üstüne üstlük oynadığınız oyun telefonda oynandığı için buna bağlı olarak pingler artıyor olabilir.

yalniz ben pcden oynuyorum superonlinede 28 ms goruyo yan komsum ben 60 gorunce mutlu oluyorum nedens

selcuk bey sunucusu yoksa madem.millet nasil 28 ms le.oynuyo fiber farkimi var peki

PUBG nin sununucuları avrupada olduğu için 50-70 arası ping almanız normal

2 Beğeni

Pubg mobile nin avrupa sunucuları olmadığı için 60 ping gayet normal

Katılıyorum sabit kalırsa 50 60 alırsınız Avrupa’da zaten birtek o sunucu düşük ping o da 50 60 ping

1 Beğeni

peki ben TurkNet 'e geçmeden önce valorant veya lol’de sabit 34 ping superonlineda alırken neden şimdi 43-45 in altına düşmeyip üstüne bazen 70 falan oluyor bunu da açıklayabilir misiniz? komşum halen aynı ping’i görüyor ama ben TurkNet 'e geçtiğimden beridir yaşadığım aptalca internet sorunlarından bıktım. hayır fatura ödemeye yakın internetim düzeliyor ödedikten 5 gün sonra yine saçmalıyorlar. diyin ki biz sizi ■■■■■ yerine koyuyoruz paramıza bakıyoruz bir halt da düzeltmeyeceğiz biz de ona göre çıkıp başka firmaya gidelim. daha önce de belirttim bir ay içinde eğer ki düzelmezse çıkıp başka bir firmaya geçeceğim ve TurkNet 'e sadece izmire yerleştiğimde gigafiber şansım varsa sadece o zaman döneceğim ve kimi görürsem ona da kötüleyeceğim sürekli. ben 10 kişi falan getirecektim 2 yıldır herkese övüyordum yaşadığımız şeye bak. önereceğim kişilerin bazıları sözleşmelerini uzattılar ve süresi 2 sene. vae için de bu profil seçimini getirmeleri gerekiyor ve hem bu bağlantı sorunlarını hem de oyunlardaki ping sorunlarını komple düzeltmeleri gerekiyor. ben valorantta istanbul sunucusunda 170 ping madrid sunucusunda 70 falan gördüm ya frankfurt sunucusu bile 70 iken madrid nasıl 70 olabiliyor ve nasıl istanbul 170 falan olabiliyor. sorun tt de ise hedef gösterin gidip onların üstüne yüklenelim zaten bi halt yaptıkları yok ülkeyi sömürüyorlar giderayak internet altyapısını düzeltsinler ■■■■■ gibi o kadar parayı boşa vermiyoruz. sorun TurkNet ise türknetteki yetkililer çıkıp açıklama yapsın forumda bizim türknetle alakamız yok biz gönüllüyüz diyen insanların sözünün değeri yok resmi bir açıklama olmadıktan sonra. ya forumunuz var gidip shiftdelete miydi nerede yazı paylaştınız hadi mail atmadınız masrafı çok gördünüz bari bu foruma yazsaydınız. forumun admini konu açmamış açılan konunun bilmemkaçıncı yorumunda açıklama yapmış. zaten TurkNet Online İşlem Merkezi’den bahsetmiyorum bile gördüğüm en rezil iletişim aracı ve hiçbir şekilde müşteri deneyimi sağlamıyor çağrı merkezi daha az sizi uğraştırırdı adam kopyala yapıştır yapacağına onu okurdu en azından. kopyaladığı şeyle sorumun alakasının olmaması da apayrı bir durum ki sizin TurkNet Online İşlem Merkezi çalışanlarınızdan hiçbir umudum yok. ben burada yazdım yazdım da hiçbir değeri yok ve kimse ilgilenmeyecek bile ve bir mm dahi yol ilerletemeyeceğiz en çok da buna üzülüyorum.

1 Beğeni

haklısın reis turknetin ping değerleri diğer isslere göre fazla kalmaya başladı özellikle de bu pandemi döneminde aşırı dalgalı. servis sağlayıcı değiştimeni öneririm

1 Beğeni

artık taahhüt yapmak istemiyorum birkaç şirket var onlarda da benzer sorunlar yaşamaktan korkuyorum

Benim komşuda türktelekom kullanıyor CS go maçlarında bazen 10-15 ping oluyor aramızda benimki daha düşük daha stabil :person_tipping_hand:

işte sen alıyosun etrafımda tt de kullanan superonline da kullananlar benden düşük ping alıyor ve bu ping en az 10ms falan. kablolar aynı kablolar cihaz aynı cihaz her şey aynı bir ay öncesinde 34 ping aldığım oyunda 40 gördüğümde şükrediyorum reklam yapınca en düşük ping bizde demesini biliyorlar. vae TurkNet alacakların iyice düşünmesi gerektiğini ve lokasyonunun da TurkNet altyapısına emin olması gerektiğini düşünüyorum.

40 ping seni üzmez, oyununa etki yaratamaz ki? şu zor dönemlerde ping için üzülmeye gerek yok açıkçası, TurkNet bakım çalışmalarını kontrol ettim yeni cihazlar kurulacak, uplink değerleri vs. artacak, bakımlar sürüyor kısa süre sonra TurkNet kendine gelir diye düşünüyorum.

ben 2.5 aydır interneti bile kullanamıyorum doğru düzgün, siz 10 ms fazla almışsınız boşver hocam şükür et valla olanda gider elinden :smiley:

şimdi 40 ms ile oyna, yarınlarda 20ms lerde oynarsın inşallah.

benim altyapım TurkNet altyapısı yapa, 4 ms alıyorum mesela speedtestte ama download tarafları beni üzüyor :frowning:

Türkiye şartlarında internet çoğu insan için tamamiyle şans… Ping taraflı gayet güzel, download ve upload taraflı berbat durumdayım mesela. Bi’ yerden alıyorlar, bi’ taraftan veriyorlar

Aimtune senin açından bakarsak kimisi yüksek kimisi düşük ping alabiliyor bu birazda altyapıdan kaynaklı bir durum olabiliyor veya bölgendeki trafikten pop noktalarından CS go ve zula oyununu oynuyormusunuz ve kaç alıyorsunuz

fps oyununda 10 ping’in bile etkisi var ki hadi onu boşverelim bi anda 80’e falan yükselmesi sürekli dalgalı olması sorun oluyor. diyorum ya madrid sunucusunda 80-90 ping istanbulda 170 ping aldım normal değil şu anda hiçbiri. dalgalanma çok sıkıntı ve işin garibi snr düşürdüğümde dalgalanma daha az oluyor ama yine de bu bir anda 60-80 olmasının gerçeğini değiştirmiyor. telefon tablet falan bağlı değil sadece bilgisayar bağlı ve arkada herhangi bir servis de çalışmıyor ağı kullanan oyun dışında herhangi bir şey yok kısacası. neyse 1 ay içerisinde düzelmezse zaten comnete geçmeyi düşünüyorum en azından şu sorunların düzeldiğine emin olana kadar

oynamıyorum ama oynadığım oyunların istanbul sunucuları var ve dediğim gibi normalinden yüksek ping var

bazi arkadaslar.sunu yok diyo arkadasim super online de 28 ms gecmiyo bide sunu yazanlar olmus pek.fazla.fark.etmez ms.diye kardes 50 ile 70 arasinda daglar.kadar fark var senin aim in nekadar iyi olursa olsun ms.fps. farki herzaman olur yani anliyacaginiz oki TurkNet ping degeri yuksek aramda 50 metre yok arkadasim 28, ms 30 bilene.cok nadir.goruyo 60* gayet normalmi :)))))) kardesim sen oyunu nasil oynuyon bilmiyorum ama neyse uzatmim TurkNet izdirap olcak bizlere gorunen o

1 Beğeni

Pubg mobile 20 30 ping göremezsin sunucu min 45ten aşşağı vermez pingi ve ayrıca 50 metre derken arkadaşının evi ile senin evin mesafes mi ve ayrıca müstakil mi eviniz

evet kardesim superonline fiberde 28 ms le oynuyo videolarida var tarihiylebirlikde kanitli bende innamamistim taki gorene kadar cok nadir belki 32 oluyo