PTR kaydı

Kullanmaya başladığım Statik IP reverse DNS kaydı için PTR kaydı ekletmek istiyorum. Ama TurkNet bu işlemi kendilerinin yapmadığını söylüyor. TurkNet ile iletişimde bu tür sorunları çözmek bukadar zor olmamalı. Kimse yardımcı olamıyor mu bu konuda?

1 Beğeni

Neden güvenliğini arttırmak istiyorsun. Kullandığın programlar o yöntemi zaten kullanıyor.

Aslında güvenliği arttırmaktan ziyade sistem admin olarak çalışıyorum ve lab ortamlarına ihtiyacım oluyor mail server test gibi bu işlem olmadığında da ipp adresim blackliste düşecek. Çok zor birşey değil bir PTR kaydı girmek.

1 Beğeni

Postanın nereye gittiğini kimden geldiğini hangi
sunucudan geldiğini görmek istiyorsun.

1 Beğeni

Evet postaların yönetiminde headerlardaki alan adı ile reverse dns kayıtlarının birbiri ile uyuşmasını ve spam mail sunucusu olarak gözükmek istemediğim için bu kayda ihtiyacım var.

Buradan da bir yanıt bulamayacağım galiba.

Merhaba, RDNS kaydı eklemek istediğinizi ve konuyu network ekibine yönlendirmesini isterseniz ilgili kaydı yapıyorlar. Ben statik IP kullanmaktayım ve aldığım gün ilettim. Sorunsuz bir şekilde tanımlaması yapıldı.

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.