Power ışığı kırmızı

Dün internet kesintisinden sonra modemimin power ışığı kırmızı yanmaya başladı. 20 senedir internet kullanıyorum ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Sanırım merkezden bir şeyleri oynarken bir hata mı yapıldı anlamış değilim

Modem kaynaklı arıza bu. Modemi fabrika ayarlarına çevirmeyi deneyin. Büyük ihtimal işe yaramayacak. Yeni modem almanız gerek.

Farklı bir prize takarak çalıştırmayı deneyin belki priz kaynaklı bir sorun veya güç kablosu kaynaklı bir sorun olabilir.Sorunun devam etmesi halinde ZYXEL Teknik Servis ile iletişime geçmenizi öneririm.

Modem kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum gün içerisinde büyük ihtimal TurkNet servisi kontrollerini yaparken power ışığı yeşile dönüp lan1 Işık’ları yanıyor

Büyük ihtimal yanlış bir şey yapıldı kontroller sağlanırken ya da güncelleştirme yapılırken ondan dolayı oldu düşünüyorum. Bu kırmızı ışık olayı olmadan önce internet kesintisi yaşandı destek kaydı açtım. Saba kalktığım da ışık kırmızıya döndü

power ışığının kırmızı yanması demek modemde arıza olduğu ve düzgün başlatılamadığı anlamına gelir. İntarnetinizde büyük ihtimal o yüzden gitti dsl kablosunu bağlamadan modemi fişe taksanız da wlan ışığının yanması lazım uzaktan modeme müdahale edilemez. Bilginiz olsun. Burada türk.net in bir suçu yok.
Modem arızalı.

2 Beğeni

Modem güncelleme kaynaklı bir sıkıntı.

Diğer arkadaşların belirttiği gibi sorun modem donanımı veya yazılımı ile ilgili. Modemi arkasında bulunan reset butonu yardımı ile fabrika ayarlarına geri döndürüp tekrar kurmayı deneyin.

Ayrıca bu cevabı da dikkate almanızı öneririm Power ışığı kırmızı - Baran tarafından #3