Port Yönlendirme

Merhabalar…
bu port yönlendirmeyle alakalı sorunları olan kullanıcılar mevcut ama TurkNet bu sorunla ilgili bir çözüm sunmuyor sanırım…statik ip olmasına rağmen 1 haftadır port yönledirme yapamıyorum…zyxel teknisyeni uzak bağlantı ile de girip baktı vede sorun gözükmüyor dedi…bu sorun sanırım iss ile alakalı… Türknetle yani…

yerel ag ip niz sabit mi?
port yonlendirme dogru yerel ag adresine her zaman yonlendirme yapiyor mu?
bunun yapilabilmesi icin sabit yerel ag ip si kullanilmali.

Sabit ip ile sorunsuz port açabiliyorum. Aynı şekilde ZyXEL modem kullanmaktayım.
İşletim sisteminin güvenlik duvarından portlara izin verdiniz mi?

sabit ip kullanıyorum…ayrıca evet yerel ip adrsimi sabitledim…sabitlediğim yerel ip adresimi nattan TCP-UPNP olarak yönlendirme yapıyoum ama malesef portchecker.co dan kontrol ettiğimde closed olarak gözüküyor…fakat telnetten konteol ettiğimde bağlanıyor gibi davranıyor…

telnet XX.XXX.X.XX port

telnet 25.55.441.12 8777 gibi bu komuttan snra sadece imleç kalıyor…yani sanırım bağlanıyor…

tam olarak o porta izin vermedim ( yada tam oalrak bilmiyorum nasıl verebileceiğimi) sadece güvenlik duvarını tamamen kapattım…portlara izin vermeyi anlatabilirmisiniz…ayrıca açtığınız bir portu portchecker dan açık olup olmadığını da kontrol edermsiiniz zahmet olmazsa…

Kontrolü yaptığım site: Open Port Check Tool - Test Port Forwarding on Your Router
Port açma rehberi: https://wiki.keyubu.com/windows/uzak-masaustu-port-acma

Bir önceki mesajda ilettiğiniz siteden portu kontrol ettim. Açık gözüküyor.
image

teşekkürler…evet bahsettiğiniz linkteki protokkolleri eklemiştim…yeniden kontrol edip size dönüş sağlayacağım…

gelen kurallara TCP ved UDP eklememe rağmen malesef hala portlar closed gözüküyor… :frowning:

bu arada modemimin markası; VMG8623-T50B…

zyxel den uzak bağlantıyla da ulaştılar fakat onlar da çözemediler…sanırım bu turknetle alakalı bir durum…sadece yazılımınız eski onu güncelleyin dediler o kadar…onu da yaptım ama malesef yine olumsuz…

Destek talebi gönderin.

TurkNet 'e yazdım ama bizim tarafımızdan bir sorun gözlemlenmedi diye geri dönüş yaptılar…anlayacağınız şu an itibarıyla kullanamayacağım sanırım port yönlendirmeyi…

program devamlı açık ondan bilgim var dediğinzi gibi…peki başka bir program önerebilirmsiniz bunu deneyin diye portuyla beraber…

deneyebileceğim yada önerebileceğiiz başka bir uygulam vede port numarası varmı acaba…?çalıştığım hosttan tam oalrak veri alıp alamadığım muamma şu anda…aslında görmek istediğim tek şey port açtıktan sonra portchecker.co da open olarak görebilmek…

teşekkür ediyorum hemen deneyip sonuçları paylaşacağım…

Merhaba , Bu konu çözümlenebildi mi?

Statik IP alıp modem üzerinde NAT configi yaptıktan sonra hala portlar açılmıyorsa bunun sebebi TurkNet mi? TurkNet bir aksiyon aldı mı?

1 Beğeni