Port değiştirmek sorunu çözer mi? Nasıl yapılır?

Merhaba direk konuya geçeceğim .Bundan önceki açtığım konuda da bahsettiğim üzere santrale 5 metre uzaklıkta olmama rağmen 45 mbps hız alıyorum. İç teçhizatı yeni değiştirdik. Modem Keenetic Extra dsl . Altyapım 100 mbps destekliyor gözüküyor. Port değiştirmek istiyorum . Değiştirirsem sorunum çözülür mü çözülecek ise nasıl değiştireceğim ?

Portun arızalı değilse eğer bir etkisi olmaz ankastre kutusundan ölçüm yaptırmanı öneririm oradada düşük değer alırsan evine kadar gelen kabloda sıkıntı olabilir

Modem arayüzündeki hat değerlerinizin ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

atayım
48930 kbit/s 8188 kbit/s
Attainable speed
62511 kbit/s 17395 kbit/s
Noise margin
7.7 dB 15.4 dB
Signal power level
14.8 dBm 9.2 dBm
Signal attenuation
3.3 dB 5.8 dB

Saha dolabının 5 metre uzakta olduğuna emin misin ben 40 metredeyim aynı değerleri alıyorum evin iç tesisat kabloları cat6 ile mi değişti
Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 8.2 dB
output power upstream: 6.9 dbm
attenuation downstream: 6.8 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 18.4 dB
output power downstream: 14.0 dbm
attenuation upstream: 0.1 dB

Sizinle aynı hızı alıyorum ama iç tesisatımı henüz değiştirmedim ankastreden değer bakacam fakat tt işaretlememiş hattımı bakıp ona göre tesisat yenileyeceğim

Evet hemen ilerisinde saha dolabı. Cat 6 var modemden ankastre ye maalesef değerler böyle.

Şuradan adresin ile sorgulama yapabilirsin tahmini mesafe gözükür saha dolabına

orda da 5 metre yazıyor.

TurkNet online işlemlerden arıza kaydı oluştur saha dolabından eve gelen kabloda sıkıntı olabilir

Şuan bakıyorum Altyapım maksimum 17 mbps destekliyor gözüküyor . Yan komşumuzun (aynı apartman) 100 mbps gözüküyor neden ?

Geceleri öyle oluyor aynı sorunu bende yaşamıştım
Bendede 100 gözüküyor fakat 48 alıyorum

siz çözdünüz mü sorunu hala 48 mi alıyorsunuz.

Ankastreden ölçüm yaptırıp ona göre hareket etmek istiyorum ankastrede değerler farklı ise iç tesisatı yenileyip bakacam yoksa tt müdürlüğüne gidip arızayı söyleyeceğim saha ekibinde çalışan arkadaşlarım var gelip ölçüm yapacaklar benim iç tesisatım çok eski birde 2 tane bakır kablo üzerinden geliyor DSL kablosu bile sayılmazlar

Anladım teşekkürler.

Sizde gidip tt müdürlüğüne şikayetinizi dile getirin belki çözüm bulabilirler

1 Beğeni