Port Açma Problemi

Merhabalar ,
Modem arayüzümden port açma işlemi yapmak istediğimde öncelikle cgn sistemi dolayısıyla bu işlemi yapabilmek için statik ip satın almak zorunda olduğumu öğrendim, aldım da. Fakat kontrol ettiğim hala açtığım portu açık olarak göremiyorum. Modemim TD-W9970 .Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Statik ip hizmeti tanımlandı mı ? ne zaman aldınız ?

1 Beğeni

Yaklaşık 2.5 hafta oldu alalı. Aldığım ip sabit ve modem arayüzünde gördüğüm ip de 100 ve türevi başlayan cgn ipsine benzemiyor. Yani tamamlanmış diye ümit ediyorum?

Hizmetlerim kısmında görünmesi lazım var mı ?

1 Beğeni

evet, görünüyor atanmış ip’yi de parantez içinde belirtmiş, modem arayüzündeki ile uyuşuyor

O zaman sorun olmaması lazım attığınız ss’de etkin olarak gözüküyor açılan portlar.

Adsız
fakat sorguladığımda açık olarak görünmüyor
ekleme: zaten açık olarak görünse bi problem olarak konu acma gereği duymazdım

Hocam şöyle açıklayayım size, portunuzun açık görünmesi için o portu kullanan bir programın olması gerek yoksa port kapalı gözükür. internette port tester diye aratıp indirin ve portu test ederken açık mi diye bakın

2 Beğeni

Halledemezseniz bana mesaj atın özelden yardımcı olayım. Ben de quake 3 için server açmıştım o zaman bu problemi yaşamıştım. Sorun portun aktif kullanılmaması. Modemden açmanız tek başına bir şey ifade etmiyor bir de aktif olarak o portun kullanılması gerek. Sanırım “Listen” deniyordu. Portun dinlenmesi gerek yani.

2 Beğeni

Bende aynı sorunu yaşıyorum modenden port açıyorum fakat bu portu kullanamıyorum yardımcı olabilir misin

@Berkeakman
1.si darkcomet trojan kullanımı suçtur. Sizi ikidir görüyorum fakat susuyordum.

2.si artık iss’lerin neredeyse hepsi neredeyse her bölgede CGNAT kullanıyor. Yani real ip’niz olmayacağı için port açamazsınız. Port açabilmek için illa ki statik ip satın almanız gerekir.

3.sü ip’niz sabit olacağı için yapacağınız herhangi bir illegal işlemde sizi aramazlar bile. Elleriyle koymuş gibi enselerler.

Demem o ki darkcomet gibi lamer işleriyle uğraşmanız sadece size zarar verir. Win 10’un her hafta güncellenen virüs korumasını aşamazsınız bile. Gönderdiğiniz rat’ı çok iyi gizlemeniz gerekir ve siz bunların hepsini yapayım derken kendiniz ratlanırsınız. Lamerlik budur. Siz birini enfekte edebilirseniz onun bilgisayarına erişebilirsiniz. Ama kodu yazan ve programı hazırlayan kişi hem size hem de sizin enfekte ettiklerinize erişir. Maşadan farkınız olmaz. Bilgisayarınız botnet’e düşeceği için yavaşlayabilir. Yasa dışı işlerin trafiği sizin bilgisayarınız ve “statik ip” niz üzerinden başkaları tarafından yönlendirilebilir. Biraz eğleneyim derken kapınıza polis gelebilir. Yol yakınken hevesinizden vazgeçmenizi tavsiye ederim.

Statik ip yi zaten aldıysanız boşa gitmesini istemiyorsanız da cs 1.6 serveri açın, mount and blade serveri açın beraber oynayalım. Yine eğlenmiş oluruz. Darkcometle uğraşmayın.

2 Beğeni

Öncelikle 25565 portunu gördüm minecraft sunucusu açıcaksınız sanırım o halde sunucuyu çalıştırıp sunucu açıldıktan sonra port kontrollerini yapınız sorun devam ederse Windows güvenlik duvarını kapatınız ve tekrar deneyiniz kapatmak yerine java için izinde verebilirsiniz internette bu konuyla ilgili videolar bulabilirsiniz.

1 Beğeni