PON ışığı söndü

Bugün türknetli olduk aşırı memnunduk 112mbps download alıyorduk ta ki akşam saat 6 civarına kadar o zaman internet bir anda gitti Ont cihazında PON ışığı söndü ve bir daha internet gelmedi İstanbul Esenyurt Yeşilkent’te yaşıyorum 100mbps Türk Telekom fiber altyapısındayım Mobil hattımda Türk Telekom 4.5G ile internet aşırı yavaş 2mbps civarı sorun ne olabilir Ont cihazım Nokia, modem ZTE, destek kaydı açtım BTK şikayet kaydı açtım kimse ilgilenmedi

Kabloda sorun yoksa telekom yada TurkNet saha dolabında kart değişimi yapıyordur

Türk Telekom çalışanı geldi modemi ve cihazları kurdu modemi yerleştirdik sonra modemi ve kabloları bir santim oynatmadık bir saat sonra internet geldi kullandık dediğim gibi kendi kendine gitti çok ilginç 5 saatten fazla oldu internet gideli

Arıza kaydı açın bakalım cam kabloyu takarken ucu kırılmış yada kopmuş olabilir yer neresi gigafibermi hemen sizin için kontrol edebilirim

çalışan abi Ont cihazına cam kabloyu takarken hep kırılıyordu 4. Denemede kırılmadan taktı zaten internette sorun yoktu dediğim gibi sonradan kendi kendine gitti acaba dediğiniz gibi kart falan mı değişiyorlardı? Türk Telekom altyapısı İstanbul Esenyurt Yeşilkent Mahallesi Fiber 100mbps

Arıza kaydı falan açtım bakan yok

Şuan bir çalışma gözükmüyor istanbul esenyurtta sen arıza kaydı açtıysan yarın cevap alacaksın sanırsam ana kabinetlerinde bir sorun oluşmuştur

1 Beğeni

Bu saatte cevap verip yardım ettiğin için teşekkür ederim

Rica ederim modemi yeniden başlatırmısın bir belki düzelme imkanı vardr

1 Beğeni

Denedim saate bir kere falan işe yaramadı bu sabah tekrar açıp kapatırım modemi şuan mobil internetten yazmak zorunda kaldım :smiling_face_with_tear:

O zaman yarın online işlemlerden kaydınızın sonucunu bekleyin olmaz ise türk telekom ekibi yönlendirilip müdahale sağlanacaktır

1 Beğeni

saat altıdan sonra dolapta bir şey yapan telekom çalışanı olacağını hiç sanmıyorum. sizin büyük ihtimalle fiber kablonuzda bir sorun var. ya yeniden ucu soyulup takılır ya da kablo değiştirilir. telekom ekibi gelip bakar destek kaydınızın sonucuna göre. umarım çok sürmez.

Fiber kablomda bir sorun olsaydı saat 6’ya kadar hiç sorunsuz kullanır mıydım?

Destek kaydını açalı kaç saat oldu? Diyelim cevap verdiler bu saatte teknik servis çalışması olmaz zaten. Btk kaydına dönüş süresi ortalama 10 iş günü ona ne gerek vardı anlam veremedim. Umarım arızanız kısa sürede çözülür.

kablonun 4 kez kırılması da gayet abes bir durum ama yaşanmış. o yüzden normal bence.

6 saat az bir süre mi? Hiç cevap vermediler

Telekom çalışanı öyle söylemişti bilemiyorum

Sorunu Türk Telekom ekipleri az önce gelip çözdü Ont cihazına giren cam kablonun ucu kırılmış

2 Beğeni

sevindim çözülmesine, güle güle kullanın.

2 Beğeni

56 dakika sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.