Planlı çalışma sonrası zaten yüksek olan pingim daha da arttı

Bu sabah 01-06 arası planlı altyapı çalışması vardı çalışma bitti internetim gelmedi modeme 2 kere hard reset attıktan sonra internetim geldi fakat şimdi de zaten bu çalışmadan daha önce sorun yaşadığım için yeni arıza kaydı açtığım ping problemim daha da beter olmuş durumda her serverda hemen hemen 10msden fazla artış olmuş kablolu bağlanıyorum bağlı tek cihaz benim cihazda internet kullanan herhangi bir program falan yok windows update kapalı windowsu yeniden kurup güncelledim şu an her şey kapalı minimum ping için fakat eskisinden de yüksek alıyorum var mı çözüm önerisi olan yardımcı olacak biri ?

Tracert testi ve hat değerlerinizi atın.

hat değerlerinden kastınız bu mu?

1 Beğeni

Splitter vs. kullanıyorsanız çıkarın zayıflama çok fazla iç tesisat değişimi gerekebilir (zayıflama pingi etkiler)

1 Beğeni

Evet bu. Tracert testi windowsta CMD’yi açtıktan sonra tracert 8.8.8.8 yazarak yapılabilir.

Aynı zamanda düşük snr Margin de pingi etkileyebilir.

Önceki değerleriniz hakkında bir veri var mı elinizde?

Splitter vs kullanmıyorum bilgisayar da kablolu bağlı hep bu şekilde kullandım

image

Pek bir sorun yok gibi. Sorun yaşadığınız site adresine yapın bir de isterseniz.

Var TurkNet online işlem merkezinde yapılan kontrollerde çıkan değerler bunlar çalışmadan önce yapıldı eski değerler|422x442

Sorun yaşadığım özel bi site yok nasıl olduysa speedtest yaptığım her sitede pingim önceki değerlere göre 10 ms arttı oyunlarda da kontrol ettim onlarda da 10 ms artış oldu her yerden 10 ms fazla alıyorum düne göre ve dünden bugüne tek fark altyapı sabah yapılıp şu an bitmiş olan altyapı çalışması

Çalışma dolayısıyla çıkışlarınız değişmiştir. Bu sebeple daha yüksek ping geliyor olabilir. Kullanımda etkisi yoksa ellemeyin.

Kullanıma etkisi var oyun oynayamıyorum artık TurkNet serverlarına 10 ms arttı fakat sunucusu avrupada olan bir oyuna bu katlanarak arttı zaten herhangi bir oyunda iyi ping almıyorum şimdi 10-20ms arası daha da kötü alıyorum çıkışlarım neden talebim olmadığı halde değiştiriliyor bu konuda ne yapabilirim elimden ne gelir kime ulaşmalıyım ?

Talebinizle alakalı değişebilen bir şey değil zaten. İyileştirme çalışması yapılır ona göre bir şeyler değişir. O pingler ile oyun nasıl oynayamıyorsunuz? Aynı testi oyunun sunucusuna yapın bir.

Pingim 10-20 ms arası değil düne göre artış 10-20 ms arası oyun sunucularında 90 ping civarı oluyor halbuki bu bende neyi iyileştirdiğini anlamadığım iyileştirme çalışmasından hemen önce 70ms civarıydı

örnek olarak bu pingler dün 60 civarındaydı

Onu anladım. Ancak sorum başka. Hmm… Kayıt açın bir isterseniz. Belki bir şeyler yapabilirler.

4 5 gün önce açtım her mesajda ping yazıyorum fakat inatla karşımdaki temsilci hızımın iyi olduğundan internetimde kopma olmadığından bahsediyor yazdığım hiç bir mesajda hızım kötü internetim kopuyor diye bir kelime bile yazmadım halbuki. Karşımdaki temsilci 2 gün uğraş sonucunda bana ‘‘pink’’ problemimi ilettiğini söyledi şimdi farklı bi temsilciyle görüşüyorum şimdiye kadar ping sorunum olduğunu zor anlattım çözüm önerisi sunamadı henüz bi de üstüne bu altyapı çalışması oldu daha da kötü oldu ping TurkNet 'e ulaşabileceğimiz farklı bi kanal var mı acaba bildiğiniz ?

Destek kaydı açmaktan başka yapacağınız bir şey yok. Zaten en yetkili kişiyle konuşuyorsunuz o an.

1 Beğeni