Planlı alt yapı çalışması sonrası yükselen ping değerleri

Riot Valorant serverlarında TR serverında sabit 12ms alırken çalışma sonrası 17-18 ms almaya başladım ve ms dalgalı bir şekilde 30 ları bulabiliyor. Frankfurt serverinde 45-46 ms alırken şuan 50-52 almaya başladım aynı şekilde dalgalı ve 65leri bulabiliyor , çalışma sonrası oyuna giriş süreside uzadı yani oyuna geç bağlanmaya başladı destek kaydı oluşturdum fakat yardımcı olamadılar yapmam gereken hakkında fikri olan var mı
Untitlesd
?

bc6e1ac8-e390-43cd-9e84-290bdeab1b09

Selamlar @requel, foruma hoş geldiniz :raised_hand: Çalışma sırasında bağlantı sorunları yaşamanız olağandır. Çalışma tamamlandığında değerlere tekrar göz atalım :handshake:

sorun hala devam etmekte @alperenatici

Tekrar selam, arıza uyarısını almaya devam ediyor musunuz?

sizde 5-6 bende dünkü arızadan sonra (dün bana bölgede arıza yazısı da çıkmadı ama internet hızım 3-4mbite düşmüştü 55mbitten) benim ping bu sabah 30 dan 55 e çıktı.kararsızlık da yok hep sabit. destek kaydı açtım 100 e kadar normal biz size bunu veriyoruz kabullenilene getirdi arkadaş ama oyunlarda şu an 100 zaten biraz yoğunlukta oyun da oynayamayacağız. ve ilginçtir ben diğer iss lere de baktım 35-60 arası ping var sizin bölgede dedi. hatay merkezden 35 ping alan iss i bilen var mı ona geçeceğiz mecbur artık.

Postun altına yazan arkadaş gibi sorun hala devam etmekte herhangibi arıza uyarısı vs yok internet hızında değişiklik yok fakat ping değerlerinde artış mevcut.Oyunu rekabetçi üst seviyede oynadığım için alabileceğim en düşük sabit, dalgalanmayan pingi almak benim için önemli. Düşük ping garantisi türknetin vaatlerinden biri diye biliyorum aynı alt yapı aynı iss ile düşük ping alırken şu an yüksek almamın nedeni iss kaynaklı olduğunu düşünüyorum bu konuda yardımlarını bekliyorum. @alperenatici

Aynı sorunu yaşıyorum.

1 Beğeni

senin kaçtan kaça yükseldi dostum pingin ? @dogukanrs

sorun hala devam etmekte @moderators

türknetin verdiği cevap şaka gibi KJAHDFVKJAS

55lerden 100 e yükseldi

banada aynı cevaplar verildi dslam kilidini açıp durdular sorunun ondan kaynaklı olmadığını belirttim bekliyorum hala

Ping problemi yaşayan kullanıcılarımızın bu konu başlığı altında tracert testi paylaşmasını rica ediyorum :raised_hand:

dostum 65-70 ping normal diyecekseniz hiç atmama gerek yok mevzu daha öncesine göre 10ms civarı bazı serverlarda daha fazla artması postu açtığım güne göre daha kötü ping değerlerim