Pingim ilk defa bu kadar düşük?

TurkNet 'e geçtiğimden beri istanbul sunucusunda pingim 20 nin altına asla düşmedi bugün bi test yaptım 13 ping bir şey mi yaptılar acaba
TEST SİVAS-İSTANBUL ARASI

edit: YENİDEN 23 e filan çıktı

Bildiğim kadarı ile Sivas da TurkNet’in omurgası olması lazım. İstanbul üzerinden direk bağlantı sağlıyorsanız o pingi almanız gayet normal. Şayet bende Denizli de yaşıyorum. Denizlide de sunucusu var TurkNet’in ama benim routing İstanbul’a bağlı 16 MS alıyorum. Keza Denizli ye bağlı olsam sanırım 2 ila 8 arası bir MS almam gerek. Kısacası sorunun routing. Yani bağlantının kendi şehrinde ki ara sunucuya, oradan da İstanbula olması lazım. Diğer türlü hop İstanbul yapıldığın da ping yüksek oluyor malasef. TurkNet bu routing için çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Ne zaman biter o çalışma bilmiyorum. Fakat arıza kaydı açıp, teknik desteğe durumu güzelce izah edebilir isen, onlar sorununu network ekibine ileteceklerdir ve umarım sorunun da çözülecektir. Teknik kısmı veya yanlış olan kısımları, yetkili arkadaşlar sizi aydınlatacaktır.

yeniden bozuldu daha düşmüyo TurkNet sivas yok ama spedtestte

Şimdiye kadar aldığım en yüksek hız cidden değiişik bişiler var…

Tamam direk İst sunucuya bağlı olduğu için yaptığını sanıyorum ama,hız konusunda sürekli değişkenlik var ise iç tesisat problem li olabilir. Dediğim gibi. Santarele mesafe ve modem hat değerlerini buraya atarsanız, yetkili arkadaşlar ve ben yorum yapabilirim

hocam düzceden 14 15 ms civarı alıyorum speedtestlerde routing sorunu var mıdır yoksa normal değerlerim midir bilgi verme şansınız var mı

Tam net bilgiyi moderatör arkadaşlar verecektir ama gayet iyi ping değerleriniz .

teşekkürler hocam fastpath ile ilgili bir bilginiz var mı acaba onu sorabilir miyim?

BKZ: Mahalleme Tip 7 saha dolabı geldi - TworA tarafından #81

Düzce de yaşayan kullanıcılar ile karşılaştırın değerleri fakat 14-15Ms kabul edilebilir.

hocam istek olarak yapılmıyor yani peki ping için yapılacak başka şeyler var mıdır olabildiğince düşük olması için?

teşekkürler hocam arkadaşlarımdan testler isterim

Bağlantınız da Ek bulunmasın özellikle güvenmediğiniz ekleri kaldırın veya YAK1 ile birleştirin. Ankastre bağlantınızı da YAK1 ile yapın. Statik IP kullanmayı deneyebilirsiniz…

1 Beğeni