Ping sorunu belirli saatlerde

son 1 haftadır 20.30 dan 00.00 1.00 a kadar ping sorunu yaşıyorum sabah hiç bi sıkıntı yokken akşam oluyor sürekli ve farklı modem taktım yine sorunum devam etti

Bağlantıyı kablolu mu sağlıyorsunuz? Eğer öyleyse sorun yaşadığınız saatlerde Online İşlemler - TurkNet üzerinden bu şemayı izleyerek açacağınız kaydın içine 15 dakika aralıklarla arkada hiçbir uygulama açık değilken kablolu olduğu belli olacak şekilde 3 adet hız testi ve yine aynı şekilde tracert testi bırakırsanız çalışanlar yardımcı olacaktır.
forum2

2 Beğeni

bağlantıyı kablolu sağlıyorum yolladım hepsini sorun yaşadığım saatlerde hız testlerim 70 ms 80 ms 60 ms çıkıyor normalde 35 30 çıkıyordu avrupa serverinde oynadığım için 70 80 60 ms çıktığında orda 120 115 ping oluyor ve oynanmaz hale geliyor sabah 70 75 ms alıyorum avrupa serverinde ve çok rahat oynayabiliyorum ama akşam 20.30 dan sonra bişeyler oluyor internete

Bağlı olduğunuz santralde veya saha dolabında yoğunluğa bağlı olarak bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. :confused:

1 Beğeni

ya normalde ama yoktu son 1.5 haftadır var bu sorun bi anda gelişti ve halendaha devam ediyor bazen hız testimde dowland çökmesi gözüküyor bazen upload şuan halendaha yaşıyorum sorunu

modeminizi kapatıp açtıktan sonra da hız testi ve ping değerleri aynı mı oluyor kontrol eder misiniz?

evet başka modem bile taktım yine aynı

modem arayüzünden dns adreslerini 1.1.1.1 1.0.0.1 yapıp deneyin.

yok yine düzelmiyor anlamıyorum gerçekten

İsterseniz yine bir destek kaydı açın.

ya açıyorum sürekli düzeldi diyolar 1 gün düzeliyor diğer gün yine aynı ve bu interneti sadece evde pc için kullanıyorum oyun oynamak için açıkcası oyun oynamadıktan sonra kullanmanın bi anlamı kalmıyor.

1 Beğeni