Pendik'te Oturup GigaFiber Bekleyenler Buraya!

(Cuma pazarının kurulduğu bülbül sokakta gördüm cumartesi günü, içinden fiber geçecek siyah boruları döşüyorlardı.) Farklı bir platformda arkadaş bu şekilde yazmış. 21 Aralıkta sabah saatlerinde yazmış bu arada.

1 Beğeni

ben şunu bir türlü çözemedim neden fiber olan bölgelere gigafiber çekiliyorda fiber olmayan adsl vdsl gibi eski sistem kullanan kullanıcıya gigafiberi götürülmüyor dikkatli baktımda gigafiber çalışması yapılan bölgeler zaten fiber altyapı olan bölgeler TurkNet acaba neyi düşünüyor yani adsl kullanan adama gigafiber götürsen adam havada kapacak zaten fibere götürsende adam zaten yüksek hız kullanıyor ev için 100 - 500 arası yüksek hız neden geçsin zor geçişi olur anlayamadım yani kafa hala eski türk telekomcu mantığı :smiley: işliyor

Maalesef hocam konuyu yakından takip ediyorum Pendik’le alakalı bütün yazılanları okumaya çalışıyorum farklı platformlarda da ama Ramazanoğlu mahallesi ile ilgili bir söylem yok planlamada da yok. Ama kafaya takma er ya da geç gelir. Bende dört gözle Güllübağlar Mahallesi için bekliyorum. Süreci hızlandırmak için hatta sağdan soldan tanıdık tanımadık kişilerle bilgilendirme yaparak talep etmeleri için uğraşıyorum. Sende benim gibi yapıp süreci hızlandırabilirsin.

2 Beğeni

Evet Arkadaşlar bugün bizim sokak ve binamıza da kablo çekildi kavakpınar mah behiç malik hafız ve evlat sokaklarda kablo çekimleri vatdı binalara ayrıca dış cephe kutuları da konmaya başlanmış hadi hayırlısı diyelim. resimler başka bir forumdan alıntıdır
image

3 Beğeni

Bizim buraya da geldiler şuanda (kavkapınar hafız sok.) kabloları çekiyorlar. Kutuları da koyacaklar sanırım bina içlerine.

Haftalardır sadece 5-6 sokağın ismi geçiyor Kavakpınar’da, çalışmalar diğer konumlardaki çalışmalara göre yavaş işliyor gibi.

Biraz sabretmek lazım. Sonuçta sıfırdan bir hat çekiliyor. Kolay iş değil gerçekten…

Gigafiber aktif edilmeye başlandı arkadaşlar. Dün sorgulama yaptığımda 6-8 hafta diyordu. Bugün ise 100 Mbit çıkıyor. Neden 100 çıkıyor onu anlamadım…

Screenshot_20221231-162849_Chrome

Merhaba, ben de çamçeşmede oturuyorum. Çoğu yere kobloların ve kutuların çekildiğini gördüm fakat bizim sokağımıza hala kablolar bile çekilmedi. Sokağa kazı çalışması yaptılar boruları döşediler fakat dediğim gibi kablolar çekilmedi daha. Tahmini ne zamana kablo çekilir, bir fikriniz var mı? Birde ayıptır sorması siz çamçeşmenin hangi sokağında oturuyorsunuz çünkü oturduğum yerde gigafiber aktif edildi yazmışsınızda merak ettim.

Merhaba,

Düzey sokaktayim. Hatta bugün aradılar aktif etmek için… Cumartesi günü gelecekler…

İyi iyi, hayırlı olsun abi. Bikaç hafta önce düzey sokaktan geçerken görmüştüm kablo çekiyorlardı ama bizim sokağa boru döşediler ama daha hala kablo çekmediler maalesef… Gigafiber aktif olunca deneyimlerini anlatırsan sevinirim.

Benimkini sinyal olmadığı için aktif edemediler. Varmı aktif edilen kullanıcılar

Ne sinyali? Bir daha aktif edemeyecek misin?

Yani hatta sinyal yok. Ne zaman düzelir bilmiyorum

İnşallah en kısa zamanda düzelir. Buraya da kablo çekseler güzel olucakta unuttular mı bu sokağı anlamadım.

Siz hangi sokaktasiniz ?

sistemsel hata aktif olunca 1000 olarak güncelleniyor

Darısı kavakpınar mah behiç sokak hafız sokak ve civarı kablo çekilen binaların kutuları en kısa zamanda takılıp aktif edilmesi.

3 Beğeni

Hadi hayırlı olsun. Geçiş yaptık…

3 Beğeni

Pendik orhangazi mahallesi vdsl keşke buraya gelse bir an önce ama bizim sokakta şansa vdsl iyi seviyede kullanıyoruz

14177186824