Pendik'te Oturup GigaFiber Bekleyenler Buraya!

arkadaslar pendik kavakpınarda oturuyorum. bu bölgede oturup gigafiber bekleyen var mı? twitterdan ve farklı bir forumdan gordugume göre güzelyalı ve çamçeşmede çalışmalar başlamış. kavakpınara da geleceği söylenmişti. su anda kullandığım altyapı adsl olduğu için memnun değilim. GigaFiber Altyapı Sorgulama - Fiber Altyapı - TurkNet bağlantısı üzerinden basvurdum. daha hızlı gelmesi icin yapabilecegim bir sey var mı? belediyeyle mi görüsmek lazım, bu süreci nasıl hızlandırabilirim? tüm cevremi bu bağlantıdan talep olusturmaya yonlendiriyorum
bu bölgede oturanlar destek verirse seviriim

1 Beğeni

Güllübağlar mah. için bekliyorum ama planlama bölgeleri arasında bilene değil.

Bende bekliyorum kavakpınar mh cemil meriç cad civarı

3 Beğeni

kavakpıbar opet civarında bekliyorum.
geçtiğimiz hafta içinde yeraltı kablo döşemeleri yapılıyordu.

bu linkte güncellenen harita var.

Ben de kültür merkezi taraflarında bekliyorum.
@cebeci88 Bahsettiğiniz kablolama nereye yapılıyordu?

1 Beğeni

Başka bir forumdan Ahmet Çalık Spor kompleksi önünde çalışma yapıldığına dair 17 Kasım tarihli bir paylaşım gördüm.
Bu aşamadan sonra sürecin ne kadar süreceğine dair bilgi verebilecek forum yetkilileri varsa sevinirim.

1 Beğeni

Fiber olan bölgelere gigafiber çekiyor maalesef türknetten ama özellikle vdsl adsl kullanan bölgeleri düşünmüyorlar bile pendikte yaptıkları planlama çok kötü

Planlama nerelerde var hocam ayrıntı verebilirmisiniz Güllübağlar mah. için özellikle

1 Beğeni

Kablolar genel anlamda çekildi. Saha dolabı ve kutular ne zaman montaja başlanır acaba…

Burası hangi mahalle hocam

Helal olsun Pendik Belediyesi’ne. Bizim Bağcılar belediyesiyle de TurkNet anlaşma sağlayamıyor fiber gelemiyor :frowning:

Pendik kavakpınar mah ve Çamçeşme mah binalara kablolama işlemleri başlamış durumda.

Çamçeşme Mh

Çamçeşme Mh de kablolama işi baya bitti gibi gözüküyor. Belki de bitmiştir… Geçtiğim çoğu sokakta fiber kablo cekili duruyor

Kablolama işi gayet hızLı yapılıyor. Kutulama ve devreye almak zaman alıyor. Ama belediyeniz ile özel bir işbiriliği ile yapıldıgına göre umarım tüm süreçler hızlı ilerler.

Abdi İpekçi Cad. üzerinde yukarıda attığım resmin haricinde bir çalışmaya denk gelen var mı ?Ben cadde üzerinde oturuyorum ama çok fazla bakınma şansım olmadı etrafa.

1 Beğeni

Yukardaki mail bana 2. kez gönderildi. Yani tanıdığım herkese duyurdum mahalledeki başka ne yapabilirim bilmiyorum.

1 Beğeni

Gigafiber başvurusu yapan herkese otomatik olarak gidiyor. Sizlik bir şey yok yani.

1 Beğeni

orhangazi mahallesi oturuyorum. bende 4 gözle bekliyorum. arkadaşlar arasından orhangazi mahallesinde oturan ve herhangi bir TurkNet çalışmasına denk gelen var mı sormak isterim.

2 Beğeni

Bu konuda Esenler belediyesini seviyorum, böyle şeylerde hiç engel çıkarmazlar