Paketler Arası geçiş ve Hız ile ilgili bilgi

Malum turknette hız sorunu yaşıyorum. Süreç hala devam ediyor. Ama açıkçası pekte ümidim kalmadı süreçten yana. Şimdi şöyle bir sorum var. Kullandığım paket 100 lük paket ama ben 53 Mbps falan alıyorum. Sorunum düzelmez ise boşa 95 TL vermek istemiyorum. 85 TL lik pakete geçeyim diyorum. Ama görüyorum ki 85 TL ye 55 60 Mbps kullananlar var. Destekten umduğumu bulamazsam bu süreçten vazgeçmesim var. 35 lik pakete yani 85 TL lik pakete geçip hızımı 55 e nasıl sabitletirim.

Yapa yok burada. Evet onu biliyorum. Ama Vae den alıyorlar böyle. Etrafta çok var. Hatta adam Vae altyapısında 35 lik paket tanımlı ama 99 mü ne alıyor adam.d hatta millet ses etme falan yazmış yoruma.d

Öyle bir paket yok 50 mbps üstü paketler 75,100
95₺

Kullananlar var. Söylemek istemem şimdi.d adamların huzuru kaçmasın.

1 yıl içinde 10 kişi getirenler 100’e kadar 85 liraya kullanıyor.

1 Beğeni

Bir bug sonucu bu hızı almış o kişi. Herkes böyle değil. Ayrıca bilsem tt de kalır 24mbit e 95 verirdim demek hangi mantığa sığıyor. Aynı paraya 55 alıyorsun şikayet ediyorsun. 95 liraya 24mbit mi daha iyi 55mbit mi.

1 Beğeni

:grin: Bilmiyorum. Face den TurkNet kullanıcıları desteği takip et. Görürsün. Şuan bir turknetli arkadaşım da da durum aynı.d gerçi o 35 lik pakette 55 alıyor. Hani varsa bilmediğimiz birşey. Bizde yararlanalim dedim. Hız benim için ne kadar önemli olsa da destek ve çözüm süreci benim için önemli. Bu sorunu 4 gündür hatta 5 gün oldu sanirim. Bu sorunu çözemeyen yarın bir gün ariza olsa yandık demek. 16 yıldır TT müşterisi idim. En geç 2 günde çözüldü problemlerim. Son 6 7 senedir de kopma sorunu dahi yaşamadım. Ufak bir sorun olsun. Anında çözülüyordu. Dediğim gibi yada en geç 2 günde.

Eski aboneler 50mb hızı 85liraya kullanıyor. Bi bug vs yok. Eski aboneler indirimli fiyattan alıyor.

2 Beğeni

Bak orasını bilemem. Olabilir.

Dediğim gibi 35 pakette 55/60 almış olması bi hata sonuçu. Modemi kapatıp açsa yada dolapda bi arıza sonucu neti kesilip gelse 35e düşer o hız. Kalıcı değil yani. Gruplarda bende varım dediğinizi gördüm bir iki kişide var böyle, genel değil ve geçici

Genel veya değil bilemem. Merak ettim. Bende bari ona razı geleyim dedim. Kararsızlık çokta. Çıkıp gitsem başka ISS başvursam süreç sıkıntı. Kalsam böyle. Orta yolu bulma çabasına girdim işte. Kısacası uğraşmamak ve kalmak için bahane arıyorum :joy:

2 Beğeni

Hat değerlerinde dengesizlik vs varmı hız sorunu varmı

Şükür verilen hızda bir sorun yok. Dalgalanma yok. Ping vs yok. TT ye göre ping yüksek ama abartı değil. Benim sorun başta Max 82 alirsiniz dedikleri için seçmiştim TurkNet 'i. Bide online oyun oynadığımız dan çevre var. Arkadaş getiririm. Faturam dan da düşer diye gectiydim. Ama asıl amacım hizdi. Heveslendirdiler. Şimdi 58 in üstüne cikamiyorlar. Bende 3 4 mbps kayıpla 53.5 falan alıyorum. Geçmeden önce 82 hız alırsınız demişlerdi. Modeme gelen Max hızda 89 du. Snr de iyiydi. TurkNet 'e geçtik. Modeme gelen hız 58 e düşürüldü. Snr de şuan işte sınır da 8.1 de. 4 5 gündür halletmeye çalışıyorlar.

1 Beğeni

ben sıkayet edıyorum kardesım var mı otesı ? sorunsuz hızmet alacaksam 95 verırım TurkNet gıbı sacma sapan destek surecı olan saka gıbı personelı olan fırma 55mbps yı bırak 100mbps verse nolcak ? mantıgı burada ara sen . bosver mılletın ne ıstedıgınden. mod lardan bı kufur yemedıklerı geldı kı onu da gorduk. fb grubunda goruyorum mılletı azarlar gıbı destek mı oluyorsun adam mı fırcalıyorsun?. once uslup hocam once uslup

1 Beğeni

Üslup önemli tabi. Ama resmi olmayan destek sayfasına gelen mesajları şikayetleri paylaşsalar görürsünüz üslubu. Bu arada kamu için çalışan hiç bir emekçiye “şaka gibi” dememek gerekir. Üslup kesinlikle önemli.

1 Beğeni

Doğru söylüyor. Göksel bey derdimi anlatasiya 2 gün şaka gibiydi arkadaşlar. Sonra ki bilgili arkadaşlar denk geldi. Süreç başlandı. Doğruya doğru eğriye eğri. Yani babasının hayrına da vermiyorlar interneti veya hızı. Parasını veriyoruz. Hizmette verecekler. Biz onların sayesine tekelleşen firmalar dan kurtuluyoruz. Onlarin bu kiyaağına karşılık bizlerde ücretini ödüyoruz ve sayemize istihdam sağlanıyor.

şimdi internet gitmişti. Geri geldi. Yapılan işe bakın. Snr ye bakın :joy: Sövmede ne yap ? Az sonra bağlantı kopar durur. Çözülesiye kanser olurum.

6 yıldır kamu hizmeti veriyorum yerel yönetimde. uslubu bana ogretmeyın lütfen. gunde kac tür insanlar uğrasıyoruz . görevinve makamın neyse ona gore davranmak gerektıgını bilmek lazım. ayrıca bedava hızmet almıyor kımse anlatabıldım mı ? bu fırma beni her ay faturalndırıyorsa verdıgı hızmet ve destek buna laik olmalı, gruba gır bakalım kactane fan boy var milleti azarlayan? birtanesi bana denk geldi. herhang ibir hakaret vs olmamasına ragmen , uslubu sana soyluyeyım bak gruptan engelle altına kufur yaz. alsana uslup

Fanboy vs kısmına ben yorum yapmadım. Size yaptığınız iş için şaka gibi, sanki bir iş yapıyor deseler hoş olur mu ve bunu duysanız okusanız? Bence olmazdı. Neyse bununla ilgili polemiğe gerek yok. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür

1 Beğeni

bana biri boyle bişe diyebilmesi için yasanan sorun neyse cozulmemiştir yada çözememişimdir, bunuda kabul etmek lazım ama dimi. turknette sorunlar cozulmuyor malesef baska taraf suclanıyor . ornegın kullanıcı

1 Beğeni