Paketimi yükseltiyorum ama değişmiyor

75MB olan paketimi 100MB’e geçirmek için talep açtım değişikliği tamamladıklarına dair geri dönüş yaptılar ama bir değişiklik olmadı.
image
image

Hat mesafesi ne kadar ?

100 lük pakete geçmişsiniz. 8 SNR 74 downstream ile buluşmuş hattınız. Bundan daha yüksek hızlar hat stabilitesini bozar.

120Metre(Karakter Sınırı)

Hat kapasiteniz 100 ü desteklememektedir. Modem 8 SNR ile 74 Mbps ‘de buluşmuş. Daha yüksek hızlar verilir ise kopma ve stabilite de bozulma sorunları yaşayabilirsiniz.

Yine de denemek isterim duruma göre düşürürüm

1 Beğeni

Tahminimce ya modem kısıtlıyor ya da ikinci bir sebep bulunduğunuz mahallede kullanıcı sayısı fazla. Farklı bir VDSL modem varsa onunla test edebilir misiniz ?

Farklı bir modem elimde yok.

1 Beğeni

Arkadaşınızdan test etmek amaçlı belki temin edebilirsiniz. Hat değerlerini görebilmek adına.

Yakınlarda temin edebileceğim bir arkadaşım yok.

1 Beğeni

O zaman fikrim yok :smiley: Bir şekilde farklı bir modemden hattınızı görebilirsek çok iyi olur. Ona göre aksiyon alınabilir.

Paketimi yükseltirlerse belli olacak zaten ama yükseltmiyorlar.

Modeminize gelen maksimum alabileceğiniz hız o yüzden yükseltme olursa sıkıntı çıkabilir.

Sıkıntı olursa 75’e geri düşüreceğim sadece denemek istiyorum

Hızınızın maksimum değere çekilmesini temsilciye belirtirseniz sesli onay alındıktan sonra hız ataması yapılacaktır.

1 Beğeni

temmuz ayında herkesin hızı otomatik maksimum’a çekilecek değil mi?

Hayır, 16/35mb 95TL 50/75/100 99.90 TL olduğu için, paket geçişlerini kendiniz talep oluşturmanız gerekmekte.