Paket yükseltmesi için 10₺ fark istemmesi

Selamlar,

Tüeknette bildiğim kadarıyla 35 ve 100 mbps paketler arasında (VAE) fiyat farkı bulunmuyordu. Buna rağmen bir tanıdığımız paket yükseltme opsiyonu görünmediği için kayıt açtığında ekstra 10₺ ye 100mbps olan pakete geçirilebileceği söylenmiş. Böyle bir durum var öı varsa ne zamandan beri var?

35 Mbps 10 lira daha ucuz. Bu tam tarih veremem ama uzun zamandan beri böyle.

Tek fiyat politikasına geçilmemiş miydi? Ben TurkNet Online İşlem Merkezi’den paket düşürme seçeneklerine baktığımda 100 ile 35 aynı fiyat görünüyordu.

Mart ayında duyurulup haziranda başlayan zamdan sonra 35 mbit ve altı hızlar için 10₺ daha düşük fiyat belirlendi.

Yetkililer tam tarihi ve bilgiyi verebilir. Tek fiyat diyorsunuz ama şu an bile 3 farklı fiyat var. (TurkNet Fiber, 35 Mbps, 100 Mbps).

Anlıyorum, altyapı sorgulamada hala tek fiyat 80Mbps 169₺ olarak yazıyor şu an da 35Mbps’e 169₺ ödüyorlar 80 için ek 10₺ isteniyor bu durum biraz tuhaf değil mi yani? Altyapı sorgulamada belirtilen hıza 169₺ istiyorlar şu an 35’lik pakete 169 ödeniyor ve orada yazan hız için ek 10₺ isteniyor.

1 Beğeni

Telefon kullanıyorsa belki onun ücreti de vardır. Normalde 35 mbit kullananlar 159 ödüyor diye biliyorum.

1 Beğeni

35 e kadar 160, 35 sonrası 170