Paket kaybı ve delay sorunu

Alperen bey merhabalar, yapılan bu güncelleme nedir? Hattımda iyileşme yapacaksa benim hattıma da yapabilir misiniz?

Selamlar @ilkay, yaşadığınız probleme uygun destek kaydı oluşturursanız ekipler yardımcı olacaktır. Sürecin hızlanması konusunda yardımcı olabilirim :raised_back_of_hand:

Benim sorunum şöyle açıkçası. Geforce Now üzerinden oyun oynuyorum ve sık sık paket kaybı oluşuyor. Bu da oyunun görüntü çözünürlüğünü 240p’ye düşmesine, lag ve ping gibi sorunlara neden oluyor. Daha önce destek kaydı oluşturduğumda benden trecert testi istediler. Ama ben mac os bilgisayar kullandığım için o testi yapamadım. arkadaşlara bunu bildirmeme rağmen hep aynı şeyi söyledikleri için vazgeçtim.
İlk başta abone olurken TurkNet’ten aldığım ortalama 1 senelik modemi bırakıp bu kez keenetic modeme geçtim. Bu modem ile Qos ayarları ve otomatik modem resetleme işlemleri yaparak sorunu biraz azalttım ama ne yazık ki hep devam ediyor.
yani özetle OİM’deki arkadaşlar pek yardımcı olamadığı için vazgeçtim kaydı kapattım

Uygulamalar’dan Terminal’i açın;
traceroute google.com veya traceroute 1.1.1.1 gibi trace sorgusu yapabilirsiniz.

Windows üzerinde tracert, macOS ve linux sistemlerde traceroute komutunu kullanabilirsiniz.

Buna benzer komutları terminalden girmiştim ama olmamıştı. Uzun zaman geçtiği için tam hatırlamıyorum ama bunu eve gittiğimde deneyeceğim.

OİM’deki arkadaşlar bu testi oyunun sunucularına atmam gerektiğini söylemişti. Bu sunuculara ya da google’a atmam arasında fark oluyor mu?

Tabii, hangi yönde kontrol etmek istiyorsanız o tarafta test gerçekleştirmelisiniz. Oyun sunucu’larının ip adresini biliyor olmanız gerekir bu durumda.

Sorunum düzelmemekle birlikte 21 22 olan pingim 30 lara çıktı diyorum yaptığınız güncelleme sonrası benim pingim 30 a çıktı ekran görüntüsü ile atıyorum bana diyor bina tesisatınız adama kanıtı ile atıyorum siz güncelleme yaptıktan sonra pingim yükseldi aynı şeyleri tekrar ediyorlar çok ilginç
3 ay başka bir iss ye de geçemiyorum mahsur kaldım inanılmaz

Tekrar selamlar @rnway, yerel sağlayıcı kontrolleri sonrasında sorunun altyapı kaynaklı olmadığı bilgisi iletildi. Bu bilgiyi teyit edebilmemiz için iç tesisatınızın kontrol edilmesi gerekiyor. 300 TL karşılığında ekiplerimiz adresinize geliyor ve iç tesisatınızda tespit edilen sorunları çözüme kavuşturuyor. Eğer bir sorun yok ise ücret tahsil edilmez :raised_back_of_hand: