Paket degisikligi yaptım net gitti

Mevcutta kullandigim ozguriletisim 35 paketini online işlemlerden ozguriletisim 75 paketine yukseltme talebinde bulundum ve ayni anda internet bağlantısı gitti.Ariza kaydi olusturdum tabi ama türktelekoma iletildi diyor o kadar kimseye ulaşamadığımdan kaldik internetsiz. Bu kesintinin paket değişikliği ile nasil bir alakasi var anlamadim port kaldirmiyorsa vermesinler yada eski hizdan devam etsin portu oyle degistirsinler olmaz mi?

Zaten vdsl kullandığınız için port değişikliği yapılması gerektiğini sanmıyorum.
Modemde hangi ışıklar yanıyor?

Sadece güç ışığı yanıyor

WiFi da mı yanmıyor?
Modeminizi yeniden başlatın olmazsa da sıfırlayıp kullanıcı adı ve şifrenizle yeniden kurulum yapmanızı öneririm.

Wifi yanıyor tabiki de onu belirtmeye gerek duymadım modem arayüzünde kolay kurulum ile TurkNet kullanıcı adi ve şifreyi yeniden girerek kurulum yaptım bağlantı başarılı dedi ancak dsl ve internet ışıkları yanmıyor

Merhaba dun aksam ozguriletisim 75 paketine gecis yapmistim ve internetim kesilmisti az önce eski paketim olan ozguriletisim 35 paketine geri donus talebi biraktim ve aninda internetim geri geldi.ancak bir ust paketin konuyla alakasini anlamis degilim

Modem hat değerlerinizi paylaşır mısınız?

Hattınız maksimum 53 Mbps desteklemektedir. İsterseniz 50 paketine geçiş yapıp öyle deneyebilirsiniz.

Hat değerleriniz iyi durumda ve şuanda portunuzdan 50 Mbps çıkıyor ama 35 Mbps tanımlı olduğu için 35 alıyorsunuz.
75 Mbps lik pakette hattınızda bir sorun olacağını sanmıyorum hatta mümkünse 100 Mbps tanımlanmasını isteyin. Değerlerden anladığım kadarıyla Vae altyapısındasınız.
Halihazırda mevcut değerlere baktığımda hattınız çok rahat 70 Mbps hızları görür vaziyette.
Saha dolabına uzaklığınız nedir ?

Saha dolabi 150 metre uzaklikta hat direk modeme giriyor ancak dun aksam 75mb e gectim aninda net kesildi sabaha kadar bekledim duzelmeyince 35 mb e tekrar gectim aninda net geri geldi