Paket Değişikliği Sonrası Sık Sık İnternet Kopması

14.03.2021 Tarihinde paket değişikliği yaptım 16 ADSL kullanırken 50 VDSL geçtim bu geçişte komşumdan modem aldım modemi kurdum sonrasında internette sık sık kopmalar yaşamaya başladım ilk başlarda geçer diye umduk baktık geçilmiyor destek kaydı açtık 4-5 defa, bazen 1 gün boyunca hiç gitmiyor bazen 11 saat bazen ise 1 saat hiç kopmuyor ama kopmaya başladı mı 1 saat içerisinde 2-3 kere kopmaya başlıyor geceleri 2-3 saatte 10’a yakın kopma yaşıyorum bazen. Dedik iç tesisattan heralde gittik Cat6 kablo çektik ama yok sorun düzelmiyor. Bu arada kullandığım modem ZyXEL VMG3312-B10B modemde mi sorun var diye başka bir modem aradım yine aynı modem karşıma çıktı onu da denedim aynı sorun devam etti ama kopmalarda şu şekilde bütün ışıklar gidiyor sonrasında tekrar yanıyor fakat 3-4 dakika içerisinde tam anlamı ile geliyor. Okulum var online derslerde çok sık kopma yaşamaya başladım sınav zamanım yaklaştı bu sorunu nasıl çözerim lütfen yardım edin.

Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz? Kopma olduğunda sadece internet ışığının gitmesi gerek :thinking:

VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 8.212 Mbps 51.294 Mbps
Actual Net Data Rate: 8.189 Mbps 51.198 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 19.9 dB 16.4 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 9.3 dBm 14.4 dBm
Receive Power: 6.2 dBm 3.4 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 3.0 dB 11.0 dB
Attainable Net Data Rate: 24.136 Mbps 61.992 Mbps

Bu şekilde. Bende öyle düşünüyorum ama sorunu bir türlü bulamıyorum.

Orijinal adaptörünü kullanıyorsunuzdur umarım. 12Volt 1 Amper

Hocam dediğim gibi komşumdan aldım, bir adaptör verdi yanında ama kendi orijinal adaptörü mü bilmiyorum ikinci bulduğum modemde adaptör yoktu şuan bende şüphelendim.

Voltajını kontrol edin adaptörün arkasında yazıyor olmalı

Değerlerde bir sorun göremedim farklı bir adaptör ile farklı bir prizde deneme şansınız var mı?

Hocam cevaplarınız için teşekkür ederim kime sorsam modemi veremeyiz dediler haklılarda, bende forumda ve bazı videolarda keenetic omni modemi görmüştüm sipariş ettim bir kaç güne elime ulaşır umarım o geldiğinde sorun çözülür bilgilendireceğim sizide.

1 Beğeni