Packet Loss

Öncelikle Merhabalar. Neredeyse 3 Yıldır TurkNet Kullanıyorum. Ama Son 1 Yıldır Packet Loss Ve Ani Ping Yükselmesi Sorunu Yüzünden Hiçbir şekilde Oynadığım Oyunlardan Zevk Alamıyorum. Önceden Bunun Modem Yüzünden Olduğunu Sanıyordum. Modemimi VC220-F3V den Zyxel Vmg3625’e Değiştirdim. Ama Sorun Hala Devam Ediyor. Ve Artık Bu Soruna Bir Çözüm Bulmak İstiyorum. Kablosuz Bağlantı Kullanıyorum, Ama Kablolu Bağlantıya Geçince Düzelmiyor.

Not: Ağı Sadece 2 Kişi Kullanıyor

1 Beğeni

Merhaba,
Bağlantınız FTTH mi?

Aynı sorun bende de var çözüm bulursan haber verir misin? :grinning:

sorunu biraz da olsa çözdüm qos açarak

qos ayarını nasıl yaptınız?

None: Disables auto priority mapping and has the Device put packets into the queues
according to your classification rules. Traffic which does not match any of the
classification rules is mapped into the default queue with the lowest priority.
•Ethernet Priority: Automatically assign priority based on the IEEE 802.1p priority level.
•IP Precedence: Automatically assign priority based on the first three bits of the TOS
field in the IP header.
•Packet Length: Automatically assign priority based on the packet size. Smaller packets
get higher priority since control, signaling, VoIP, internet gaming, or other real-time
packets are usually small while larger packets are usually best effort data packets like
file transfers

Selamlar @JigokuFPS, sorununuz devam ediyor ise ping ve paket kaybı yaşadığınız oyunlara ait tracert testi gerçekleştirip oluşturacağınız destek kaydı içerisinden paylaşırsanız inceleme sağlanır. TurkNet Şeffaflık Raporu — Altyapı Çalışmaları, Hizmet Açılış ve Dönüş Süreleri bağlantısı üzerinden çeşitli platformlar özelinde ortalama ping değerlerini görebilirsiniz :raising_hand_man:

sağol ya yardım ettiğin için.
@JigokuFPS