Oyunlar da ping Sorunu

Arkadaşlar, TurkNet de mi bir sorun var bende mi ? Oyunlar da pingler havada ama hız testlerin de birşey gözükmüyor ? Routing için bir kayıt açmıştım. Statik ip denedik ona ragmen ms düşmemişti. Sonra eskiye cevirdik düzelmişti ama şimdi de böyle ara ara ani yükselme, ani inişler var sebebi nedir ? İpv6 yüzünden olmaz sanırım ?

Merhaba, oynadığınız oyun da sorun olabilir, SNR değerinizi 10dB sabitlemeyi deneyin, tracert testlerini paylaşın Temsilciye. DNS, VPN veya WARP kullanın, tekrar ping durumunu bir bakın.

image
anlık

2 Beğeni

Çok ilginç. Ben CS GO oynuyorum. 50-55 ping alıyorum. Valorant bakayım birazdan. Kablolu mu oynuyorsunuz ?

kablolu oynuyorum şu an rekabetçi maçındayım pingler 300 400

2 Beğeni

Kontrol edicem. Birazdan.

Valorant pingim İstanbul için benimde sorunlu türknetli bir arkadaşım var başka şehirde ondada öyle 150 MS üstü sunucu İstanbul.

bugün oyundaydım 5 ms ile oynuyordum yaklaşık 1 saattir böyle

1 Beğeni

şu anlık düzeldi Abi

2 Beğeni

valorant sunucuları çöktü

1 Beğeni

Snr iyi iyi :joy: daha da düşüreceğim. Hata almıyorum şükür, saha dolabına yakınlık dan sanırım. Sunucular çökmüş demek ondanmiş

Evet, bazı yapılacakları veya sorunun kaynaklı alternatiflerini söyledim. Keyifli kullanımlar dilerim.

2 Beğeni

SNR’den ping artışı olacağını düşünmüyorum. CRC veya FEC hatası oluşuyorsa çok fazla muhtemelen olur.

Crc ve fec olayı, belli bir sınıra kadar tabi abartıldığını düşünüyorum. Günlük 80k crc 210k fec aldığımi bilirim. 0 hız düşmesi, 0 ping, oyunlarda 0 paket loss. Ondada 3 günde 1 olmak şartıyla modem kapa aç yapsan sorun olmaz… Yani aslında crc olayını şöyle degerlendirmek lazım. Dakikalar içinde binleri milyonlari milyarları görüyorsak, bir sıkıntı var demeliyiz. Ayrica kablo, görüşünüze sonuna kadar katılıyorum. İpv6 tanımlandık dan sonra benim eski dsl kablosu vardı. Kalin biraz, onu taktim. Keenetic modem gelince, keenetic kutu içeriğinde ki dsl kablosunu takmıştım. Şimdi 5 snr de crc almıyorum. Çok az 5 6 adet kadar alıyorum. İpv6 nin crc ye bir faydası yoksa eğer , dsl kablosuna dikkat etmek de gerek. Eğer keenetic kullananan varsa, kutu içeriğinde ki dsl kablosunu kullanmasını pek önermiyorum. Tabi bu dediklerim, dsl priz kullananlar için. Aslında olayi en başa alırsak en temizi ankastre den modeme direk eksiz, kaliteli Cat6 çekip kullanmak… Gri olan eski kalın dsl kablosu. Hemen yanında ki yeni, keenetic kutu içeriğinden çıkan ince dsl kablosu

Zaten, herkese aynı değer de sorun yaratmıyor, altyapıdan altyapıya değişiklik gösterir bu durumlar. Anlık patlamalar da önemli fakat günlük yani anlık olmasa bile 5k-10k gibi düzeyleri dikkate almak gerekir, kontrollerin yapılması gerekebilir özellikle hizmette sorun yaşanırsa.

2 Beğeni

Zaten, herkese aynı değer de sorun yaratmıyor, altyapıdan altyapıya değişiklik gösterir bu durumlar. Anlık patlamalar da önemli fakat günlük yani anlık olmasa bile 5k-10k gibi düzeyleri dikkate almak gerekir, kontrollerin yapılması gerekebilir özellikle hizmette sorun yaşanırsa…

1 Beğeni