OpenWRT Destekli Fiber Modem Önerisi

Arkadaşlar bufferbloat olayını hala çözemedik ve bu gidişle çözülecek gibi de durmuyor anlayamadım gitti. Upload aktif olunca download hızı yerlerde ping göklere çıkıyor. Sadece ping çıksa yine gam yemeyeceğim ama anlayamadım. Sorunu OpwenWRT ile çözeceğiz mecburen bunun için sizlerden kullandığınız modemde varsa öneri bekliyorum.

Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A Giga Version 1167 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4 Antenli

bu ürüne openwrt kuruluyor dh forumda anlatımı mevcut

1 Beğeni

Hocam fiyat olarak çok iyi. Ancak ben bunu kullanmam için ONT cihazından bağlantıyı buna takacağım ve kullanabileceğim doğru mudur?

Şuan bizim alt yapılarımızda ont yi devre dışı bırakamıyoruz maalesef

1 Beğeni

o ne oluyor hocam bu galiba benim sorunumu çözemez.

evet yani router olarak kullanacaksınız.

Ben kullanmadım ama dediğim gibi dh forumda bunun için bir başlık var nasıl yükleneceği sqm vesaire gibi tüm konular konuşuluyor

1 Beğeni

Siz de nokia ont var fiber kablo nokia da sonlanır ont den çıkan ethernet router ın wan portuna girer. Siz tt nin verdiği zte router yerine yeni alacağınız ürünü koyacaksınız

1 Beğeni

Evet bende öyle anladım fakat siz ontyi devre dışı bırakamıyoruz deyince şaşırdım. Ben ZTE H298A v9’u iptal edip bu ürünün kullanabiliyorum değil mi? Bir de mac klonlama var mıdır bu cihazda.

sizin internetiniz TurkNet değil mi eğer öyle ise sadece vlan id 35 yazmanız yeterli.

Ama uğraştıracak kısım openwrt kurmak eğer bu işlerden anlayan bir tanıdığınız var ise ona yaptırmanız daha mantıklı olur yoksa cihaz brick olabilir.

Evet TurkNet pek öyle biri yok hocam etrafta.

valla o zaman isterseniz bir araştırın gözüm keser yaparım diyorsanız öyle yüklersiniz openwrt yi

Keenetic modeme de kuruluyormuş aslında denemek lazım ama geçen deneyim dedim internet komple gitti. Türk Telekom modemi değiştirdim diye mi komple kapattı acaba.

OpenWRT modeme kurulmaz.

Listesi burada

Router mi almam gerekli? Evet oraya göz gezdirdim ama çok çok eski modeller var aralarından hala iyi bir şey bulamadım.

Benim söylediğim modele kuruluyor beğenmediniz mi ?

1 Beğeni

Yok beğendim hocam fiyat olarak da çok iyi zaten. Fakat kurulumu nasıl ona baktım da pek anlayamadım :slight_smile:

openwrt genel manada ilk kurulu biraz alengirli olan birşey hangi cihazı alırsanız alın durum böyle.

Yanlış hatırlamıyorsam xiaominin kendi arayüzünde de QOS desteği vardı alıp tak kullan şeklinde de kullanabilirsiniz aradığınız şey QOS ise

1 Beğeni

2.4 Ghz yok demi bunda hocam? Aradığım Özellik SQM ve Qos.

Bu routerı OpenWRT ile 3 yıldır, 1 yıldır da TurkNet FTTB bağlantı ile arada modem olmadan kullanıyorum. Çok memnunum, tavsiye ederim.

Dostum 2.4 yok galiba evdeki bilgisayarlar bağlanamayabilir ya.