OpenWRT Destekli Fiber Modem Önerisi

Arkadaşlar bufferbloat olayını hala çözemedik ve bu gidişle çözülecek gibi de durmuyor anlayamadım gitti. Upload aktif olunca download hızı yerlerde ping göklere çıkıyor. Sadece ping çıksa yine gam yemeyeceğim ama anlayamadım. Sorunu OpwenWRT ile çözeceğiz mecburen bunun için sizlerden kullandığınız modemde varsa öneri bekliyorum.

Hocam fiyat olarak çok iyi. Ancak ben bunu kullanmam için ONT cihazından bağlantıyı buna takacağım ve kullanabileceğim doğru mudur?

o ne oluyor hocam bu galiba benim sorunumu çözemez.

Evet bende öyle anladım fakat siz ontyi devre dışı bırakamıyoruz deyince şaşırdım. Ben ZTE H298A v9’u iptal edip bu ürünün kullanabiliyorum değil mi? Bir de mac klonlama var mıdır bu cihazda.

Evet TurkNet pek öyle biri yok hocam etrafta.

Keenetic modeme de kuruluyormuş aslında denemek lazım ama geçen deneyim dedim internet komple gitti. Türk Telekom modemi değiştirdim diye mi komple kapattı acaba.

OpenWRT modeme kurulmaz.

Listesi burada

1 Beğeni

Router mi almam gerekli? Evet oraya göz gezdirdim ama çok çok eski modeller var aralarından hala iyi bir şey bulamadım.

Yok beğendim hocam fiyat olarak da çok iyi zaten. Fakat kurulumu nasıl ona baktım da pek anlayamadım :slight_smile:

2.4 Ghz yok demi bunda hocam? Aradığım Özellik SQM ve Qos.

Bu routerı OpenWRT ile 3 yıldır, 1 yıldır da TurkNet FTTB bağlantı ile arada modem olmadan kullanıyorum. Çok memnunum, tavsiye ederim.

Dostum 2.4 yok galiba evdeki bilgisayarlar bağlanamayabilir ya.

o zaman ilk fırsatt deneyebilirim umarım SQM ile sorunumu çözer bu router.

Hemen irtibata geçeyim. Arkadaşta bu routeri mi kullanıyor.