OpenWRT çift hat birleştirme (mwan3)

Herkese merhabalar, bu rehberde çift hattı OpenWRT’de load balance ile birleştirmeyi göstereceğim.

Öncelikle LAN portunu WAN portuna çevirmemiz lazım. Network>Interface menüsünden Devices sekmesine gelip br-lan kısmının yanındaki Configure tuşunu seçin.

resim

Açılan menüde LAN1 portunun mavi tikini kaldırıp kaydedin.

resim*

Interfaces menüsüne geri dönün ve çıkan sekmede Add new interface tuşuna basın. Çıkan menüde aşağıdaki ayarları yapın. Sonrasında aynı menüde firewall bölümüne gelip ayarları 2. resimdeki gibi yapın. Ayarları bitirdikten sonra 2. hattınızı LAN1 portuna takabilirsiniz.

resim

resim

Sırada MWAN3 paketini routerinize kurmak var.

resim

Paket routerinize kurulduktan sonra WAN ve WANB yi aşağıdaki bölümden örnek resimlerdeki gibi düzenleyip aktif hale getirin.

resim
resim

Sonrasında Members bölümüne gelip şekli takip edin.

resim
resim

Policies bölümündeki balanced hariç her şeyi silin. balanced kısmında edit tuşuna basıp ayarları resimdeki gibi yapın.

resim

Tamamladınız! Eğer her şey yolunda gitti ise hattınız artık birleşti. Çift bağlantı destekleyen sitelerde sıkıntısız kullanabilirsiniz.

Örnek hız testi sonucu

resim

Modem bağlantıları. Birleştirme Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition üzerinden yapılıyor.

resim

9 Beğeni

çok güzel bir içerik olmuş elinize sağlık

1 Beğeni

Teşekkürler, bu konu hakkında ne türkçe ne de yabancı çok kaynak yok açıkçası

1 Beğeni

Bende bunu araştırıyordum üstüne denk geldi güzel içerik eline sağlık :slight_smile:

1 Beğeni

Kaliteli ve bilgilendirici bir içerik :+1:

1 Beğeni

ben bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım bankalarda ama evet sorun yaşanırsa bunun olması gerekiyor