ONT değiştirmek

Bilgisayarınızı tekrardan Dinamik IP’e çevirmek için bu adımı geri alabilirsiniz, bilginize. :hugs:

1 Beğeni

Diğer arkadaşlar haklılar o zaman nokia olt de huawei ont çalışmıyor :slight_smile: deneme için teşekkürler

Hayallerimizi yıktılar yine :slight_smile:

• ONT’de problem olabilir mi sizce? ONT değişimi istesem? Bu Bufferbloat olayı çok can sıkıcı.

daha çok uğraşmak lazım :slight_smile:

Bloat pek çok etmene bağlı olabilir. Bağlı olduğunuz santralden, fiber hattın kaça bölündüğünden, cgnat yapısından, bilgisayarınızdan, tarayıcınızdan, ont veya modemden. ONT den kaynaklı olma olasılığı düşük bence. Başarısız bir deneme de olsa insanlara güzel bir seri no değiştirme klavuzu oldu.

2 Beğeni

Kurulum ve ayar konusunda özel mesaj olarak bana ulaşırsanız size yardım etmeye çalışabilirim ve eğer bir çözebilirsek buradan çözümü paylaşabiliriz.

İletiyiorum.

Merhaba, şöyle bir problemim var, huawei ont cihazım kayboldu, elimde zte ve nokia marka ont ler var Huawei olanın seri numarası elimde mevcut , diğerleri ile değişirse bağlantı sağlanabilir galiba ama ikisin de arayüzünde yapamadım nokia arayüzünde hiç bir işlem yapılmıyor, zte de ise sn sabit değişim yapılmıyor ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz

Merhaba tecrübelerime göre huawei ont zte ontden daha iyi çalışıyor. Fiber hassasiyeti daha yüksek. Zte marka ont huaweinin çalıştığı durumlarda çalışmıyor hatta sinyal değeri sınırlar içinde bile olsa tam verimli çalışmıyor.

huawei -32 db bile 1000mbps çalışabiliyor. Bu sinyalle zte los veriyor doğal olarak.

Ama o cihazı eski ıss firması kaybetti ve telafi için bana nokia ve zte ont gönderdiler , uzun uğraşlar sonu arayüzlerine erişebildim ama seri no değişimi yapamadım tt saha ekibi de eski huawei ont burada eşletirildiği için başka bir cihaz çalıştıramazsınız dedi

Doğrudur. Huaweinin çalıştığı oltde zte çalışır ama seri numarasını değiştirmek gerekir. Sorun nedir tam olarak?

Bir çok yere baktım yabancı yayınlardan buldum tesadüfen değişik bir ip adresi ile arayüze erişebildim ama arayüzde seri no sayfasında seri no düzenlenmiyor

Bir yedek yapılandırma dosyası alıp içine bakın. Orda bu seri numarasını bulursanız değiştirin ve yedeği yükleyin.

Peki nasıl yapabilirm bu işlemi